Втратити при продовженні блокування польського кордону у річному вимірі становитимуть до $400 млн – МінАПК

Втратити при продовженні блокування польського кордону у річному вимірі становитимуть до $400 млн – МінАПК
Фото: з відкритих джерел

Через блокування торгівлі, зменшення обсягів експорту української продукції, з урахуванням потенційних втрат українських виробників, максимальний розрахунок збитків може сягнути 400 млн доларів у річному вимірі. Втім останні переговори підтвердили, що польська та українська сторона можуть взаємодіяти.

Про це розповів заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, передає УНН.

На питання, які негативні наслідки можуть бути зафіксовані через блокування кордону, яке триває з кінця минулого року, заступник міністра аграрної політики Тарас Висоцький відповів наступне:

“Перше, що ми бачимо, – блокується торгівля у дві сторони. В тому числі імпорт. Ми систематично маємо розрахунки Мінфіну, які показують, що від 6 до 9 млрд грн у місяць втрачаються бюджетом через недоотримання доходів”, – зазначив він.

Другий фактор, за словами Висоцького полягає у зменшені обсягів експорту української продукції з доданою вартістю.

“Це може бути питання декількох 100 мільйонів доларів у річному вимірі, прямих збитків”, – зауважив представник МінАгро.

“Тому є недонадходження у бюджет. Є потенційна втрата виробників через неможливість експорту. Максимальний розрахунок збитків при продовженні блокування – до 400 млн доларів у річному вимірі”, – наголосив заступник міністра.

Водночас посадовець пояснив, що зараз між польською та українською сторонами триває діалог і пошук взаємопорозуміння. З польської сторони є зацікавленість у досягненні домовленостей, які можуть бути знайдені вже у квітні 2024 року.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/vtratyty-pry-prodovzhenni-blokuvannya-kordonu-z-polsheyu-u-richnomu-vymiri-stanovytymut-do-400-mln-minapk
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати