Вибори до Європарламенту визначать риси торговельних відносин України та Польщі

Вибори до Європарламенту визначать риси торговельних відносин України та Польщі
Фото: з відкритих джерел

Українсько-польські кордони розблоковані, транзит української агропродукції через Польщу триває. Але через політичні чинники конфлікти на європейських кордонах можуть повторюватися. Про перспективи торговельних відносин України з Польщею та ЄС у 2024-2025 р.р. розповів заступник голови ВАР Денис Марчук.

“Найбільш складним моментом в україно-польських перемовинах є політика, бо завжди піднімаються опозиційні політичні сили, які намагаються форсувати тему української агропродукції, якої, начебто, забагато у Польщі. Час від часу лунають вимоги заборонити транзит, але це ключовий момент для України, бо певні види продукції не можуть транспортуватися морем. Проте, в межах загального експорту такі продукти становлять не більше 5%. Решта агропродукції рухається Чорним морем, частково через Дунай. Тому загрози для польської продукції немає”, – пояснив заступник голови ВАР.

Подальшу долю українського експорту до ЄС визначать червневі вибори до парламенту.

”На порядку денному вибори до Європарламенту, і так чи інакше, ті гасла які піднімають опозиційні сили заради отримання електорату польських сільських територій, будуть стосуватися і України. Не виключаємо, що і надалі можливі заклики Польщі щодо заборони і транзиту українсько агропродукції. Вибори до Європарламенту є важливим чинником впливу. Зрозуміло, що вже у жовтні будуть сформовані комітети, новий парламент. Від того, які політичні сили будуть представлені у Європарламенті, яким буде ідеологічне і політичне спрямування щодо України, залежатимуть наші подальші торговельні відносини з ЄС на 2025 рік. Зараз можемо прогнозувати, що безмитного експорту на 2025 рік Україна може і не отримати. Тоді потрібно буде збільшувати квоти щодо низки продуктів, і над цим варто думати вже сьогодні”, – додав Денис Марчук.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/vybory-do-yevroparlamentu-vyznachat-rysy-torgovelnyh-vidnosyn-ukrayiny-ta-polshhi
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  13 Червня

  Як правильно поливати влітку

  Підтримка аграріїв у зоні війни: шість ключових змін

  Фіни готові навчити півтори сотні компаній дешево вирощувати лабораторне м’ясо

  Німеччина планує щомісячно забезпечити експорт понад 7 млн тонн української агропродукції

  Єгипетський GASC знову придбав 460 тис. т європейської пшениці за зниженими цінами, не купуючи дорогу російську пшеницю

  З України вперше відправлять гуманітарний вантаж олії в рамках продовольчої програми ООН

  Ціни на соєву олію в Україні досягли більш ніж річного максимуму

  Скільки тонн кормів витратили фермери на годівлю сільгосптварин

  Український соняшниковий шрот збільшує присутність на ринках ЄС, тоді як на китайському – скорочується

  Український агрохолдинг застерігає Україну від експортної ворожнечі з ЄС

  БІЛЬШЕ НОВИН