Виділяти кошти наперед: аграрії пропонують європейський підхід до держпідтримки будівництва ферм

Виділяти кошти наперед: аграрії пропонують європейський підхід до держпідтримки будівництва ферм
Фото: з відкритих джерел

Виділяти кошти на будівництво та реконструкцію с/г об’єктів (тваринницьких ферм та комплексів, рибних господарств, доїльних цехів та пасік) до їх будівництва, а не після – таку ініціативу заступник голови ВАР Михайло Соколов озвучив в ході обговорення пропозицій до проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників».

«У нас в країні немає такого виду державної підтримки, коли ми виділяємо кошти на будівництво ще до початку будівництва. Однак, якщо ми звернемось до практики Європейського Союзу, то там затверджують проєкт і виділяють кошти на його будівництво ще до початку. І виходить, що людина, яка немає в достатньому розмірі коштів, щоб розпочати будівництво та створити новий об’єкт, таку можливість отримує. І в Європейському Союзі саме це є основною державною програмою підтримки будівництва нових підприємств. В нас же навпаки: ми спершу будуємо, якщо є на це гроші, а потім вже отримуємо компенсацію. Ми пропонуємо змінити цей підхід і надати можливість робити так, як у Європейському Союзі», — сказав заступник голови ВАР.

Як зазначив, Михайло Соколов, це зробить ситуацію більш передбачуваною для тих, хто звертається за державною підтримкою. Адже вони з самого початку будуть розуміти, скільки коштів отримають. Це розширить можливості тих, хто лише починає справу або малих підприємств, які не мають коштів, щоб спершу профінансувати будівництво, а потім отримати компенсацію.

«Така ініціатива покращує бюджетне планування, однак, потребує деяких організаційних змін. Передусім має бути зроблений проєкт і він робиться за кошти розробника – тієї особи, яка звертається за держпідтримкою. Потім приймається рішення, виділяються кошти, в тому розмірі, в якому дозволяє бюджет, і вже потім починається будівництво. І це краще, бо ми не будемо стикатись з ситуацією, коли хтось щось побудував, розраховує на компенсацію у 30% чи 50%, а отримують, приміром, 15%. Такий процес легко проконтролювати. Адже банк віддає кошти навіть не тим, хто звертався за підтримкою, а тим, хто виконує роботи. І якщо кошти використовують неналежним чином, за це передбачена відповідальність», — пояснив експерт.

Наразі обговорення пропозиції ВАР продовжуються.

Перегляди: 4
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/vydilyaty-koshty-napered-agrariyi-proponuyut-yevropejskyj-pidhid-do-derzhpidtrymky-budivnycztva-ferm
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати