Видобування солі на Закарпатті зупинилось через корпоративний конфлікт

Видобування солі на Закарпатті зупинилось через корпоративний конфлікт
Фото: з відкритих джерел

Компанія “Катіон Інвест” з початку весни не видобуває сіль на Тереблянському родовищі в Закарпатській області через корпоративний конфлікт між співвласниками. Про це розказав директор підприємства Сергій Кондратьєв в інтерв’ю NADRA.info.

“Все це почалося ще в грудні – саме тоді, коли пролунали перші сигнали про можливі корпоративні непорозуміння між інвесторами. Як тільки стало зрозуміло, що проєкт готовий розпочати видобуток першої продукції та зможе віддати кредити (а саме така модель фінансування) одному з власників, і він втратить вплив на підприємство”, – сказав він.

Сергій Кондратьєв, син Валентина Кондратьєва, звинувачує Омельяненко у зупинці роботи.

“До початку березня ми системно працювали, відвантажували продукцію, готувалися, щоб восени не мати проблем з технічною сіллю. У нас були тверді домовленості, що компанії будуть систематично, по 2000-3000 т вибирати щомісяця. А зараз все зупинилося. Ми не можемо працювати”, – сказав він.

Компанія встигла видобути близько 6100 тонн. Якщо роботу вдасться розблокувати, то до кінця року видобуток вийде на 30 000 – 35 000 тонн.

Видобування солі на Тереблянському родовищі в Закарпатській області почалося у кінці липня 2023 року. Першу сіль, добуту на Тереблянському родовищі, місцева влада передала президенту Володимиру Зеленському 2 серпня, коли той приїжджав на Закарпаття для координаційної наради.

ТОВ “Катіон Інвест” з 2017 року володіє спецдозволом на видобування солі на Тереблянському родовищі. Компанія належить двом інвестиційним фондам – Ехо (бенефіціар – Валентин Кондратьєв) та Юкон (бенефіціарка – Оксана Омельяненко). Омельяненко – бізнес-партнерка бізнесмена Юрія Косюка, їй належать частки в таких компаніях бізнесмена, як ТОВ “МХП-Агрокряж”, ТОВ “МХП-Агро-С”.

У квітні 2023 року їхнє ж ТОВ “Закарпатська видобувна компанія” за 4,91 млн грн купило ліцензію на сусіднє родовище солі – Західно-Тереблянську ділянку.

Джерело: biz.liga.net

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/vydobuvannya-soli-na-zakarpatti-zupynylos-cherez-korporatyvnyj-konflikt
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати