Вихід росії з зернової угоди створить проблеми для її експорту, а не українського

Вихід росії з зернової угоди створить проблеми для її експорту, а не українського
Фото: з відкритих джерел

Влада рф заявила, що українські військові під прикриттям гуманітарного коридору завдали масованих повітряних та морських ударів безпілотними апаратами по інфраструктурі та кораблям ЧФ рф. Внаслідок чого росія на невизначений термін виходить із зернової угоди про розблокування експорту продовольства з південних портів України, укладеної за посередництва ООН та Туреччини.

Президент України у вчорашньому зверненні відповів, що заяви росії про нанесення ударів по Севастопольській бухті дронами, запущеними з зерновозів, які рухалися зерновим коридором, є “вигадкою хворих людей”, зацікавлених у загостренні продовольчої кризи більше, ніж у виконанні власних домовленостей. Тому навряд чи світова спільнота зможе переконати росію продовжити дію зернової угоди.

За даними Мінінфраструктури України станом на 30 жовтня заблоковано рух 218 суден, що беруть участь у «Зерновій ініціативі», а саме:

 • 95 завантажених суден, що вийшли з портів України та очікують огляду для відправлення до пункту призначення,
 • 101 судна, які очікують інспекцію для входу в порти України,
 • 22 завантажених суден, які очікують на вихід з портів.

Україна, як одна зі сторін зернової угоди, не порушила жодної з її вимог, і не зупиняла рух вантажів зерновими коридорами, навіть попри обстріли росіянами портової та енергетичної інфраструктури. Крім того, зафіксовано 15 випадків наближення російських БПЛА та літаків на заборонену дистанцію до цивільних кораблів, задіяних у Зерновій ініціативі.

Проте фактично блокувати зернові коридори рф почала ще у вересні, штучно затримуючи та зменшуючи кількість інспекцій, внаслідок чого утворилася черга з 176 суден, завантажених 2,1 млн т агропродуції. Це підтверджує наміри рф спровокувати голод у бідних країнах Африки та Азії, а також посилити дефіцит продовольства у світі.

Вранці 31 жовтня Стамбульський Спільний координаційний центр оприлюднив заяву про погодження ООН, Україною та Туреччиною плану переміщення зерновим коридором 16 суден, про що сторони попередили рф.

Наразі заблокувати чорноморські порти України росія не може, оскільки її кораблі ризикують потрапити під обстріл українськими ракетами або морськими безпілотниками, а атакувати цивільні кораблі іноземних держав не наважиться. Тому вона може посилити ракетні обстріли портової інфраструктури, але наявність там іноземних кораблів має стати чинником стримання подібних атак.

Варто зазначити, що Туреччина та ООН підписали з росією угоду про сприяння експорту російського зерна та добрив, тому односторонній вихід з неї ускладнить експорт російського рекордного врожаю зерна, що на 20% перевищує торішній.

Джерело: graintrade.com.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/vyhid-rosiyi-z-zernovoyi-ugody-stvoryt-problemy-dlya-yiyi-eksportu-a-ne-ukrayinskogo
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  17 Червня

  Аграрії під загрозою: спрощену систему оподаткування можуть ліквідувати

  У травні сапери очистили і повернули аграріям в користування майже 30 тис. га сільгоспземель

  Морозиво з беконом та бородинським хлібом — львівський сімейний бренд створює нові смаки

  У Німеччині інфіковане АЧС м’ясо потрапило в магазин

  На Донеччині цьогоріч уклали 187 договорів купівлі-продажу сільгоспземель

  Новий функціонал еРиба – ставайте першими бета-тестувальниками електронних послуг

  В Україні дорожчає м’ясо: скільки коштують свинина та сало

  “Питання продовольчої безпеки”: Молочні підприємства закликають уряд не вимикати їм електроенергію

  Виробництво зернових буде збитковим, заробити допоможуть соняшник та ріпак, – дослідження

  Полуниця, черешня, лохина: які ціни на ягоди

  БІЛЬШЕ НОВИН