Виклики окупації: агропідприємство на півдні України продовжує сплачувати кредити та податки в надії на звільнення

Виклики окупації: агропідприємство на півдні України продовжує сплачувати кредити та податки в надії на звільнення
Фото: з відкритих джерел

Господарство на півдні України, учасник Всеукраїнської аграрної ради (ВАР), знаходиться на окупованій території від початку війни. Попри все, виконує зобов’язання перед державою – сплачує заборгованість за кредитними договорами, заробітну плату та податки. Господарчу діяльність ПП «Колос» не веде, але сподівається на перемогу та деокупацію, а отже на повернення до вирощування агропродукції на 3 тис. га, як це було до війни.

Щоб такі підприємства не залишилися наодинці зі своїми проблемами, ВАР за підтримки Програми USAID АГРО реалізують проект з юридичної та консультаційної підтримки постраждалих агровиробників.

“Нас окупували у перші дні війни, ми не мали змоги вивезти наші активи – майже увесь врожай вкрадено окупантами. Техніку, на частину якої господарство взяло кредит до війни, також не вдалося вивезти. Також ми мали кредити на обігові кошти за програмою “5-7-9”. Два роки війни займаємося реструктуризацією боргів, відбиваємося від неправомірних нарахувань податкової. У цьому нам дуже допомагають експерти спільного проекту ВАР та Програми USAID АГРО, з якими майже рік ми в тісному зв’язку і отримуємо юридичну підтримку. Іноді реакція на запити держави має бути миттєвою, і ВАР допомагає дуже швидко. Отримуємо зразки документів, поради як краще діяти. Всі ці зусилля докладаємо для того, щоб повернутися до повноцінної господарської діяльності, дуже очікуємо деокупації. Але чим далі, тим важче це робити”, – розповідає директор окупованого підприємства Олександр Омельченко.

Завдяки тому, що напередодні початку великої війни господарство встигло реалізувати невелику частину врожаю, підприємство мало змогу виплачувати відсотки за кредитами.

 “Колектив звели до мінімуму, щоб зменшити фонд заробітної плати. Очікуємо, що держава виконає свої зобов’язання і розрахується з банком по кредитам 5-7-9, які були видані ще до війни. Як нам пояснили фахівці проекту, ці виплати будуть не раніше 1 квітня», – розповідають у підприємстві.

Окуповане агропідприємство слідувало консультаціям експертів ВАР щодо реструктуризації боргів та відстоюванні прав господарства перед податковими органами. «Такі господарства, як наше, виявилися нікому не потрібними, але тримаємося і дуже цінуємо юридичну підтримку ВАР. Завдяки їх експертам ми продовжуємо вирішувати свої проблеми та віримо в краще майбутнє”, – резюмує агровиробник.

Назва окупованого підприємства та прізвище керівника змінені з міркувань безпеки.

Нагадуємо, що ВАР за підтримки Програми USAID із аграрного і сільського розвитку (АГРО) впроваджує спільний проєкт з юридичної та іншої експертної підтримки агровиробників, які постраждали внаслідок бойових дій або тимчасової окупації російською федерацією.

Завдяки проєкту постраждалі сільгоспвиробники отримають індивідуальну консультативну допомогу з питань земельного, аграрного, податкового законодавства тощо. Для оперативної юридичної підтримки звертайтесь на гарячу лінію за номером: 067 503 19 08.

Перегляди: 16
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/vyklyky-okupacziyi-agropidpryyemstvo-na-pivdni-ukrayiny-prodovzhuye-splachuvaty-kredyty-ta-podatky-v-nadiyi-na-zvilnennya
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати