Tempo950x100

Tempo300x100

Використання новітніх технологій значно скоротить терміни гуманітарного розмінування сільгоспземель

Використання новітніх технологій значно скоротить терміни гуманітарного розмінування сільгоспземель
Фото: з відкритих джерел

Ще пів року тому методика використання супутникових знімків для ідентифікації замінованих земель перебувала на рівні обговорення, сьогодні ми можемо бачити реальний кейс, який завдяки підтримці FAO та WFP вже використовуються у практичній роботі на рівні відповідних структур, які займаються розмінуванням.

Про це під час вступного слова у межах презентації дослідницького проекту «Методика оцінки втрат сільського господарства на прикладі Харківської області» зауважив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик.

За його словами, наразі є чітке розуміння, що лише завдяки новітнім технологіям, зокрема використанню супутникових знімків та дронів під час нетехнічного та технічного обстеження територій на наявність вибухонебезпечних предметів, маркування небезпечних ділянок, їх очищення та контролю якості, − часові межі процесу розмінування відчутно скоротяться.

Під час презентації результатів дослідження в Харківській області Товариство дослідників України, представники FAO та WFP продемонстрували загальну методологію дослідження, аналіз супутникових знімків та методику їх дешифрування, оцінку втраченого прибутку у 2022-2023 рр., витрати на розмінування та рекультивацію земель, загальні результати економічної оцінки втрат сільського господарства в Харківській області в частині втрат ґрунтів.

Перегляди: 29
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/vykorystannya-novitnih-tehnologij-znachno-skorotyt-terminy-gumanitarnogo-rozminuvannya-silgospzemel
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати