Вимивання грошей з економіки та створення величезних корупційних ризиків: які наслідки примусового оновлення вантажного парку вагонів

Вимивання грошей з економіки та створення величезних корупційних ризиків: які наслідки примусового оновлення вантажного парку вагонів
Фото: з відкритих джерел

Ініціатива Міністерства інфраструктури України щодо оновлення вантажного парку вагонів шляхом списання застарілих без оцінки їхнього технічного стану призведе до колосального вимивання коштів з економіки та створення підґрунтя для корупції.

На цьому під час пресконференції «Ініціатива обмеження терміну експлуатації вантажних вагонів та загрози, які вона становить для української економіки» наголосив заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР) Михайло Соколов.

«Ця ініціатива коштуватиме понад 100 млрд грн. Частина з яких ляже на плечі агровиробників. І якщо вони витратять їх на вагони, бо їм потрібно перевозити продукцію, то кошти не будуть інвестовані в інші проекти. Наприклад, в меліорацію, де є величезні проблеми і де потрібні мільярди інвестицій. Не будуть витрачені на будівництво елеваторів, а нам це необхідно, бо вже зараз тих потужностей для зберігання, які є, не вистачає. Ми будемо втрачати урожай, у нас просто зупиниться ріст, бо не буде мати сенсу виробляти більше. Адже не буде можливості ні зберегти, ні вивезти зерно. Тобто, замість того, щоб нарешті навести порядок нам пропонують знищити ті вагони, які можуть працювати, витратити на це гроші і забрати їх з інших галузей, де вони могли б дати розвиток ВВП. В мене питання: як таке взагалі могло прийти в голову в ситуації, коли в країні криза», — сказав заступник голови ВАР.

Як зазначив Михайло Соколов, в даному випадку доцільно говорити про оцінку технічного стану вагонів — якщо вони придатні, то можуть працювати — а не брати до уваги вік. Адже в такому випадку доведеться списувати цілком придатні до використання вагони і витрачати кошти на купівлю нових. Крім того, такий підхід створює і величезні корупційні ризики.

«Якщо вчитатись у цей наказ, згідно з яким визначатимуться терміни експлуатації вагонів, особливо у таблицю, яка додається, то виринають дуже цікаві речі. Виявляється, вагон одного й того ж року може потрапити одразу в кілька категорій щодо термінів списання. І це не поодинокий випадок. Там таких вагонів десятки. І тепер питання: а хто буде вирішувати, як їх списувати? Тобто, у нас є монополіст, який домінує на ринку вагонів. При цьому створюється наказ, згідно з яким він буде вирішувати, які вагони він може списати. І наперед цього знати не можна, неможливо наперед свою діяльність спланувати, бо це залежить лише від його рішення. Це як називається? Корупція! Якби там був один код, можна було б повірити, що це випадковість, але їх там маса. Тому в таку «випадковість» якось не віриться», — наголосив Михайло Соколов.

Крім того, акцентував увагу заступник голови ВАР, велика проблема Укрзалізниці – зношеність колій. Капітального ремонту потребують 25%, ще 10% потребують реконструкції. Однак ремонтується насправді мізер в порівнянні з тим, що необхідно.

«В мене питання: як при таких «чудових» показниках, в тому числі фінансових, коли Укрзалізниця у нас щороку збиткова, коли у неї такий обсяг невідремонтованих колій, і я ще не говорю про локомотиви, які на 98% теж зношені, як в такій ситуації, на Укрзалізницю, при 36 млрд заборгованості і короткотерміновій 16 млрд, вони збираються взяти ще 50 млрд? Жодна нормальна фінансова організація при таких показниках не те що мільярда – мільйона не дасть. Якщо ця ініціатива з оновленням парку вантажних вагонів якимось чином і станеться, то про ремонт колій можна буде забути. Загалом, ті, хто готував цей наказ, вони про Укрзалізницю подумали? Ні. Таке враження, що вони думали лише про одне: як би власники підприємств, які виготовляють вагони, змогли на кінець-то заробити», — зауважив заступник голови ВАР.

Перегляди: 0
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/vymyvannya-groshej-z-ekonomiky-ta-stvorennya-velycheznyh-korupczijnyh-ryzykiv-zastupnyk-golovy-var-rozpoviv-pro-naslidky-prymusovogo-onovlennya-vantazhnogo-parku-vagoniv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
1
Нічого сказати