Виробництво олійних в Україні в 2024 році зросте за рахунок сої

Виробництво олійних в Україні в 2024 році зросте за рахунок сої
Фото: з відкритих джерел

Соя залишається однією з найпривабливіших культур в ціновому плані для українських аграріїв, внаслідок чого в 2024 р. очікується збільшення посівної площі під даною культурою. Згідно з опитуванням, яке провело АПК-Інформ у лютому-березні п.р., переважна більшість респондентів, що займаються вирощуванням сої, планує або залишити площі під соєю без змін (82% опитаних), або збільшити (16% опитаних). Збільшення відбуватиметься як за рахунок зменшення площ сівби під озимими, так і за рахунок соняшнику чи інших ярих культур..

Згідно з прогнозом АПК-Інформ, посівна площа під соєю в 2024 р. може зрости до 2,3 млн га (+19% до 2023 р.), що стане новим рекордом для галузі (поки що максимум для даної культури складав 2,2 млн га в 2015 р.). Виробництво соєвих бобів в Україні очікується теж на рекордному рівні і, за попередньою оцінкою, може досягнути 6 млн тонн (+17%).

В той же час, за даними АПК-Інформ, площа сівби під соняшником, найвірогідніше, суттєво не зміниться: більшість респондентів, які займаються вирощуванням даної олійної, планують залишити площі під нею без суттєвих змін (87% опитаних). А ті, що планують їх скоротити чи збільшити, в основному сповіщали, що це відбудеться за рахунок площі під ріпаком.

«Наша оцінка посівної площі під соняшником в 2024 р. поки що складає 5,8 млн га, що майже на рівні 2023 р. За сприятливих погодних умов урожай олійної може скласти 13,9 млн тонн (+1% до 2023 р.), що все ще поступається довоєнному показнику», – зазначають аналітики АПК-Інформ.

Посівна площа під ріпаком в 2024 р., найвірогідніше, скоротиться з причини “сухої” осені, внаслідок чого деяка частина аграріїв прийняла рішення відмовитись від сівби озимої олійної. Проте трохи більше половини опитаних АПК-Інформ сільгоспвиробників, які посіяли озимий ріпак восени 2023 р., повідомили, що посіви знаходяться в доброму або відмінному стані (51% опитаних). Ще близько 43% сповіщали про задовільний стан посівів олійної та лише 5% – про незадовільний стан.

Площа ярого ріпаку може зрости у 2024 р. до рекордного показника, враховуючи цінову привабливість даної олійної, але загальна посівна площа під озимим та ярим ріпаком, за попередньою оцінкою АПК-Інформ, скоротиться на 6%. Однак все одно цей показник залишиться досить високим у порівнянні з попередніми роками, склавши близько 1,4 млн га. Урожай даної олійної може скоротитися в 2024 р. на 9% – до 4,2 млн тонн.

Image 26

Аналітики АПК-Інформ зазначають, що прогноз є попереднім та базується на проведеному опитуванні сільгоспвиробників, середньостатистичних показниках урожайності, враховує поточні цінові тенденції і настрої ринку, але буде суттєво залежати від погодних умов навесні та може бути скорегованим.

Перегляди: 25
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/vyrobnycztvo-olijnyh-v-ukrayini-v-2024-roczi-zroste-za-rahunok-soyi
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати