АМКУ оштрафував молокозавод на Житомирщині на 1,6 мільйона гривень за “несправжнє” масло

АМКУ оштрафував молокозавод на Житомирщині на 1,6 мільйона гривень за “несправжнє” масло
Фото: з відкритих джерел

Антимонопольний комітет оштрафував на 1,644 мільйона гривень дочірнє підприємство “Ружин-молоко” (Житомирська область) за неправдиву інформацію, яку підприємство вказувало на упаковках свого продукту – “масла солодковершкового”.

Як ідеться в повідомленні комітету, у 2018 році в одному з дитячих спортивно-оздоровчих закладів Полтавської області органи Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та прав споживачів зафіксували факт використання під час приготування їжі для дітей “масла”, що на 74% складалося з немолочних жирів. На упаковці ж цього продукту виробник зазначав, що це є “масло солодковершкове селянське 73%”.

Держпродспоживслужба надала комітету засвідчену копію експертного висновку, відповідно до якого було виявлено невідповідність харчової продукції молокозаводу, зокрема щодо складу молочного жиру.

Як вказують в АМКУ, відповідно до закону, масло вершкове є традиційним молочним продуктом, до складу якого не можуть додаватися жири та білки немолочного походження.

Використання під час виробництва масла немолочного (рослинного) жиру створює інший, уже не молочний продукт з меншою собівартістю, ніж у справжнього масла. В комітеті підкреслюють, що називати такий продукт “маслом” не можна, адже це може ввести в оману споживача та вплинути на його намір придбати певну продукцію.

“Неправдиві відомості щодо складу продукції та її споживчих властивостей дають можливість її виробнику отримувати неправомірний прибуток та переваги у конкуренції порівняно з його конкурентами, які у повній мірі дотримуються технологічних вимог”, – аргументують у відомстві свою позицію.

Таким чином, Ружинський молокозавод визнали порушником законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, а саме статті 15-1 відповідного закону.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/vyrobnyka-vershkovogo-masla-oshtrafuvaly-na-16-mln-grn
Like
Цікаво
1
Подобається
Сумно
Нічого сказати
1