178171
182818

Виробники харчових продуктів за рік збільшили ціни майже на третину

Оптові ціни виробників промислової продукції в березні 2021 року в порівнянні з березнем минулого року зросли на 26,3%. Ціни в межах України зросли на 20,1%, за межі України - на 53,4%.

Про це повідомляє Державна служба статистики (Держстат), пише РБК-Україна.

За даними статистичного відомства, у виробництві харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів ціни зросли на 30,3%, у тому числі в межах України - на 22,2%, за межі України - на 58,5%.

Найбільше зросли ціни у виробництві цукру - на 75,3%, у тому числі в середині України - на 79,6%.

Виробники харчових продуктів за рік збільшили ціни майже на третину

Нагадаємо, за рік - з березня 2020 року по березень 2021 року - ціни на яйця зросли на 109,1%.

 У Мінекономіки розповіли, що буде з цінами на продукти

на координаційній зустрічі заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького з представниками торгових мереж і профільних асоціацій обговорили цінову ситуацію на продукти харчування.

За даними оперативного моніторингу Держстату споживчих цін на соціально значущі товари, спостерігається стабілізація цінової ситуації – ріст цін зупинився і підстав для подальшого зростання не вбачається.

Також за останній тиждень зафіксовано зниження вартості деяких соціальних продуктів, зокрема, деяких видів хліба, круп, масла вершкового, яєць, цибулі, моркви та картоплі.

За оцінками представників рітейлу, до Великодніх свят цінова ситуація на продукти залишатиметься стабільною. Зокрема, представники Союзу птахівників України підтвердили, що найближчий місяць збільшення цін на яйця та м’ясо птиці не передбачається.

Представники НАЦУ «Укрцукор» також наголосили, що немає передумов для зростання ціни на цукор.

«Що стосується цінової ситуації, на внутрішньому ринку цукру було відмічено, що попит і пропозиція збалансовані, зростання цін не спостерігається. На сьогоднішній день оптово-відпускні ціни складають 21,35-22 грн/кг з ПДВ», - йдеться у повідомленні НАЦУ «Укрцукор» на їхній сторінці у Facebook.

Зокрема, це пов’язано з очікуванням найближчим часом на імпорт в Україну 120 тис. тонн цукру-сирцю для подальшої переробки на внутрішньому ринку. Також в деяких регіонах України оптово-відпускна ціна на цукор вже знизилась.На Херсонщині знов потруїлися червонокнижні птахи: розпочато слідство

Про це повідомляє пресслужба ГУ Нацполіції в Херсонській області, передає УНН.

Уточнюється, що цими вихідними до поліції надійшло 3 повідомлення про загибель червонокнижних птахів. У першому випадку керівник заповідника повідомив, що на їх території біля штучних озер було виявлено 7 мертвих сірих журавлів, які внесені до Червоної книги України.

Поряд з цим, у Каховському районі поблизу с. Богданівка в лісосмузі та біля зрошувального каналу були виявлені мертвими 12 сірих журавлів, 14 диких качок та 5 чайок. На місці події відібрані зразки ґрунту та води, які направлені на експертизу.

За даними фактами слідчі відкрили ще два кримінальних провадження за ч.2 ст.239 Кримінального кодексу України "Забруднення або псування земель". Всі провадження перебувають на контролі керівництва обласної поліції.

Також до поліції звернувся підприємець, який розповів, що на полях у Каховському районі виявив 6 мертвих сірих журавлів. Обставини загибелі птахів встановлюються.

У поліції відзначають, що наразі в спеціалізованому інституті в Харкові тривають дослідження щодо встановлення причини смерті птахів. Основна версія – загибель птахів після вживання зерна з домішками отрути від гризунів.

Також окремий екіпаж групи реагування щоденно патрулює землі заповідника "Асканія Нова". Інспектори контролюють рух транспорту, задіяного для земельних робіт. У разі сумнівів у безпечності матеріалів, що вноситимуться на полях, на місце буде терміново виїжджати слідчо-оперативна група та викликатимуться спеціалісти Держпродспоживслужби та екологічної сфери діяльності.

Ваш вибір 'Подобається'.


Ціни на свинину до Великодня традиційно зростають

Історично склалося, що Великдень та підготовка до нього є одним з визначальних періодів для свинарської спільноти в Україні. Так, традиційно саме за чотири тижні перед святом ринкова ситуація стає сприятливішою: після зимового «застою» торгівля м’ясом дещо пожвавлюється, бійні збільшують обсяги закупівлі свиней забійних кондицій, а м’ясопереробні підприємтсва поповнюють запаси сировини для виробництва м’ясних смаколиків до святкового столу. Аналітики Асоціації «Свинарі України» (АСУ) проаналізували передвеликодню динаміку цін.

«Амплітуда цінових коливань істотно варіювала впродовж останніх 9-ти років,  проте вони, переважно, були позитивними», — коментують в АСУ. «Звичнайно, не обходиться без винятків: так, минулого року стрибок цін на свинину на початку першого локдауну «зламав» звичну хронологію подій на ринку, тож передсвяткове пожвавлення припало безпосередньо на тиждень перед Великоднем. Незважаючи на це, в абсолютній більшості випадків напередодні свята спостерігається позитивна цінова динаміка, а середній приріст котирувань на внутрішньому ринку свинини за чотири тижні складає в середньому 12%», — зауважують аналітики ринку.

Враховуючи усереднену потижневу зміну цін за 2012–2020 рр. та рівень закупівельних цін на свинину на початку квітня, можна очікувати, що напередодні свята живець свиней забійних кондицій може подорожчати до 48-48,5 грн/кг. Ці прогнози підтверджує і частина м’ясопереробних підприємств, які очікують пожвавлення торгівлі свининою з покращенням погодних умов та тривалими вихідними, які «відкриватимуть» цьогорічний пікніковий сезон.

 Нардеп вказав на чергову сумнівну лазівку в законопроекті про ринок землі

Про це в коментарі УНН розповів член аграрного комітету ВР Вадим Івченко.

"Цікавий момент, який хочуть протягнути в законі 2194 про ринок землі: після вступу закону в силу тисячі людей - ветеранів АТО/ООС - прийдуть до органів місцевого самоврядування узаконювати землю, яку видав Держгеокадастр. Адже одна з правок говорить про те, що всі рішення Держгеокадастру є чинними, і люди, які раніше отримали ці рішення, будуть затверджувати вже технічну документацію в органах місцевого самоврядування. А всі ми знаємо, як дуже часто ці рішення видавалися Держгеокадастром", - розповів Івченко.

Таким чином народний депутат вважає, що цей момент в законопроекті повністю показує нерозуміння владою принципу децентралізації, при якій місцеві громади самі повинні приймати рішення про видачу землі.

"По-моєму, це повне нерозуміння того, що таке децентралізація. Якщо громадам передали землю, вони повинні вже самі приймати рішення про те, кому розподіляти. Тому повинні люди приходити за землею до громади. Ось такі ось корупційно потенційні речі ми вже ловимо і будемо ставити свої правки на підтвердження", - резюмував Івченко.

Нагадаємо, голова ВР Дмитро Разумков  заявив, що розгляд питань, пов'язаних з реформою ринку землі, триватиме у Верховній Раді, як мінімум, до травня. За його словами, поки не буде проголосований законопроект 2194, нічого іншого зробити не можна. Тому стоїть питання позачергових засідань.

Ваш вибір 'Подобається'.


У Держпродспоживслужбі розповіли, які продукти фальсифікують найчастіше

Молоко та молочні продукти (особливо, вершкове масло), як і раніше, є лідерами серед харчових продуктів, які найчастіше фальсифікують. Наявність жирів немолочного походження – найпоширеніше порушення при виробництві вершкового масла. На другому місці за типом порушень – невідповідність маркування. Такі дані стали відомі за підсумками роботи Держпродспоживслужби щодо протидії фальсифікації харчових продуктів у І кварталі 2021 року.

«Продукти харчування, які купують українські споживачі, мають бути безпечними та відповідати всім законодавчим нормам та вимогам. Ми маємо захистити споживачів. Робота в цьому напрямку тільки посилюватиметься», - підкреслила Голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька.

З початку року фахівці Держпродспоживслужби провели 85 планових та 2908 позапланових перевірки. В результаті вилучили з обігу більше 31 тонни продуктів.

Найбільше вилучено:

· молока та молочних продуктів (понад 6 тонн);

· риби (4,7 тонн);

· м’яса птиці (3,3 тонни);

· м’яса та м’ясопродуктів (більше 2 тонн).

Також було прийнято 49 рішень про призупинення обігу харчових продуктів. До правоохоронних органів передано 11 справ. Виписано штрафів на суму більше 1,6 мільйонів гривень.

Зазначимо, до сфери відповідальності Держпродспоживслужби належить, зокрема, протидія фальсифікації харчових продуктів.

Ваш вибір 'Подобається'.