Виробники свинини «балансують» на межі окупності

Виробники свинини «балансують» на межі окупності
Фото: з відкритих джерел

У першому кварталі 2022-го виробники свинини «балансували» на межі окупності, свідчать результати бенчмаркінгового дослідження Асоціації «Свинарі України».

За попередніми підсумками проміжного бенчмаркінгу собівартості, у першому кварталі середньозважена собівартість виробництва свинини без урахування ПДВ становила близько 38 грн/кг.

«Середня ціна закупівлі свиней забійних кондицій у січні-березні склала 37,9 грн/кг, тож далеко не всі підприємства змогли окупити свої виробничі витрати. Так, якщо окремі оператори вивели показники рентабельності у позитивні значення, інші втрачали 3,8-9% на кожному реалізованому кілограмі», ― коментують аналітики Асоціації «Свинарі України».

Собівартість виробництва свинини у січні-березні 2022-го коливалася в межах 34-41,7 грн/кг без ПДВ, тоді як у четвертому кварталі 2021-го діапазон собівартості відповідної вибірки становив 33,6-39,2 грн/кг.

«Помітна розбіжність пов’язана як з різними стратегіями кормозабезпечення та енергоефективності підприємств, так і з рівнем інтенсифікації виробництва, продуктивності та здоров’я тварин тощо», ― роз’яснюють в АСУ. Середньозважений показник у першій чверті 2022-го перевищив попередній на 1,6% чи 0,6 грн/кг: 38 грн/кг проти 37,4 грн/кг у жовтні-грудні 2021-го. Аналітики профільної Асоціації відзначають, що основною причиною такої зміни стало підвищення матеріальних витрат не тільки через здороження кормів, ветпрепаратів та інших виробничих ресурсів, а й ускладнення доступу до них у перші тижні війни та підвищення логістичних витрат. 

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/vyrobnyky-svynyny-balansuyut-na-mezhi-okupnosti
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати