Високопротеїнова пшениця буде дефіцитною і дорогою у новому сезоні

Високопротеїнова пшениця буде дефіцитною і дорогою у новому сезоні
Фото: з відкритих джерел

Україна зібрала 12, 5 млн тонн пшениці з рекордними показниками врожайності. Проте ключовою проблемою нового врожаю стала його низька якість: через погодні умови зерно має низький вміст білка. У більшості країн-експортерів також спостерігаються проблеми з якістю зерна.

Про це йшлося під час щотижневого брифінгу, організованого аналітичним центром кооперативу «ПУСК», створеного у рамках ВАР.

“Обсяг фуражного зерна може становити цьогоріч 60% нового врожаю. У минулі роки цей показник знаходився на рівні 30%, а решту, 70% – складало продовольче зерно. Оскільки отримаємо в цьому сезоні не більше 40% високопротеїнової пшениці, це буде впливати на ціноутворення. Спред між фуражом і високобілковою пшеницею вже становить 15-18 $/т, в подальшому може перевищити 20$/т”, – зазначають в аналітичному департаменті кооперативу “ПУСК”.

 Фуражного зерна багато і в інших країнах: Франція, Німеччина, РФ мають проблеми з якістю пшениці. Поточний сезон буде проблемними з пропозицією продовольчого зерна в усьому світі.

“В кого є високобілкова пшениця, продають на Литву, на Німеччину, а на малих портах пропозиція є низькою.  Якщо в минулому сезоні ринки були профіцитними, трейдери “диктували” ціни, то зараз переходимо до дефіцитної моделі. Фермери не везуть пшеницю у порти, ціни будуть зростати. Наразі умовні позначки, на базисі СРТ Дунайські порти, становлять 170-175$/т, до кінця тижня можна очікувати рівня 180$/т. До кінця серпня цінники можуть сягнути вище 200$/т, оскільки світовий попит тільки починає зростати, будуть з’являтися новини щодо проблем з якістю і в інших регіонах”,  – додають аналітики.

Перегляди: 4
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/vysokoproteyinova-pshenyczya-bude-deficzytnoyu-i-dorogoyu-u-novomu-sezoni
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати