Як агро-бот допомагає заощаджувати на продажу зернових культур в Україні?

Після збору врожаю в Україні почалася посівна. На даний час фермери оцінюють ризики та вирішують, які землі засівати, прогнозувати, скільки вони зможуть зернових продати, будувати логістичні ланцюжки. В такій ситуації вкрай важливо бути в курсі останніх подій, мати під рукою свіжі прогнози ринку, бачити онлайн ціни на товари. Всі ці функції має агро-бот https://www.uub.com.ua/torgy-ta-auktsiony/agrobot-agromarketuub/.
Зерновий коридор
Навіть в умовах гарного врожаю аграрії стикаються зі збитками через інфляцію, складну логістику та загрозу з боку агресора. Після зриву зернової угоди, яка передбачала експорт зерна Чорним морем, у фермерів з’явилися додаткові проблеми. Як наслідок, експорт товарів зменшився на 18%. За даними НБУ, в цьому році прогнозується на $2 млрд доходу від продажу аграрної продукції через зупинення чорноморського шляху.
Продаж зернових – це одна із важливих статей доходу державного бюджету. З часів отримання незалежності в країні вирощування зерна виросло з 35,5 млн тонн до понад 85 млн тонн, тобто у 2,5 раза. Перед підступним нападом ворога, за даними Продовольчої програми ООН, аграрний сектор давав до 20% ВВП, а Україна була світовим лідером соняшникової олії.
Шляхи солідарності
Навесні цього року Євросоюз запустив шляхи солідарності, альтернативні маршрути для експорту товарів українських компаній через європейські країни. За даними ЄС, Україна цими шляхами вивела навіть більше, ніж раніше морем, понад 40 тонн зерна. Але вже в травні Євросоюз заборонив імпорт нашої пшениці, ріпаку, насіння соняшника та кукурудзи. 15 вересня Єврокомісія не продовжила обмеження. Наша країна пообіцяла запровадити заходи контролю за експортом чотирьох груп товарів. А Польща, Словаччина та Угорщина заборонили аграрний імпорт з України.
Занадто багато зерна
Чому наше зерно стало проблемою для Європи? Українська та європейська інфраструктура не дозволяє зберігати та перевозити такі значні обсяги зернових культур, які під час війни здатна збирати Україна. Щоб транспортувати залізницею обсяг зерна, який потрібен для одного морського корабля, необхідно пів року. Навіть вагонів для перевезення зерна не в Європі не вистачає.
Не виключено, що зерновий коридор у Чорному морі в якомусь вигляді відновлять чи будуть знайдені якісь компроміси з ЄС. Тому українські фермери засівають поля.
Агро-бот як інструмент для фермерів
В ситуації, коли ситуація змінюється буквально щодня, аграрії мають бути в курсі останніх подій. За допомогою агро-бота в Телеграмі «AgroMarket UUB» можна досягти наступного:
- Купити/продати аграрну продукцію
- Дізнатися ціни на зернові культури
- Прочитати свіжу аналітику
- Отримати логістичну інформацію
- Подивитися карту елеваторів
Агро-бот – це безкоштовний помічник для всіх, хто працює на агроринку. Важливо, що цей інструмент дозволяє фермерам та трейдерам суттєво економити під час пошуку контрагентів та проводити аналіз ринку.