Tempo950x100

Tempo300x100

Як діяти у разі зниження частки с/г виробництва менше 75% внаслідок обставин непереборної сили: роз’яснення платникам єдиного податку 4 групи

Як діяти у разі зниження частки с/г виробництва менше 75% внаслідок обставин непереборної сили: роз’яснення платникам єдиного податку 4 групи
Фото: з відкритих джерел

У межах проєкту «Підтримка агро-ММСП, які постраждали від активних бойових дій або тимчасової окупації російської федерації», який реалізує Всеукраїнська Аграрна Рада за підтримки Програми USAID АГРО, постраждалі внаслідок воєнних дій агровиробники щодня отримують безкоштовні юридичні консультації.

 За номером гарячої лінії 067 503 19 08 експерти ВАР надають відповіді на різноманітні запитання, які стосуються зокрема і податків. Це дозволяє аграріям розуміти законодавство та приймати правильні обґрунтовані рішення, спрямовані на покращення їхньої фінансової ситуації для подальшого ведення господарювання.

Днями на юридично-консультаційну лінію надійшло запитання: “Чи повинен сільськогосподарський товаровиробник 4-ої групи єдиного податку, у якого частка власного сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік (2023) становить менше ніж 75 відсотків, перейти на загальну систему оподаткування з 2024 року?”

 Експерти ВАР пояснюють, що такі платники можуть не переходити на загальну систему та залишатись платниками єдиного податку 4-ої групи у випадку якщо таке зменшення частки власного сільськогосподарського товаровиробництва відбулося внаслідок обставин непереборної сили, що засвідчено відповідним рішенням обласної ради, та такий платник включений відповідною радою у перелік суб’єктів господарювання, що постраждали внаслідок обставин непереборної сили.

 За відсутності такого рішення обласної ради, та/або невключення його до відповідного переліку, сільськогосподарський товаровиробник повинен перейти на загальну систему оподаткування.

«Відповідно до абзацу другого підпункту 298.8.4 Податкового Кодексу, якщо частка сільськогосподарського товаровиробництва не перевищує 75% у зв’язку із виникненням обставин непереборної сили, до такого платника податку не застосовується вимога щодо сплати податків у наступному податковому році на загальних підставах. Такі платники податку для підтвердження статусу платника єдиного податку подають податкову декларацію разом із рішенням Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних рад про наявність обставин непереборної сили та перелік суб’єктів господарювання, що постраждали внаслідок таких обставин», – пояснюють юристи.

Саме тому рекомендують аграріям, у яких частка власного сільськогосподарського товаровиробництва за 2023 рік є меншою, ніж 75%, звернутися до обласної ради (а також Департаменту АПК відповідної ОВА) з заявою про наявність обставин непереборної сили в регіоні, в якому такий платник здійснює свою діяльність та проханням включити його підприємство в перелік суб’єктів господарювання, що постраждали внаслідок обставин непереборної сили (проведення на його земельних ділянках бойових дій або їх тимчасової окупації збройними формуваннями російської федерації, наявність інших обставин непереборної сили).

У додатку до цієї консультації експерти надали приклад листа-клопотання від підприємства до органів влади. Він доступний для завантаження за посиланням.

Зазвичай разом з листом-клопотанням подають документи, що підтверджують:

  • розмір власного сільськогосподарського товаровиробництва за відповідний рік;
  • опис наслідків дії обставин непереборної сили на підприємстві, а також наявні підтверджуючі документи (акти відсутності доступу до полів, знищення/пошкодження техніки, перебування працівників на військовій службі, тощо).

Чіткий перелік підтверджуючих документів неврегульований чинним законодавством, тому кожна область може самостійно визначати достатній перелік документів.

Саме тому, експерти ВАР рекомендують звернутися до департаментів АПК відповідних обласних військових адміністрацій щодо уточнення процедури подання зазначених документів та отримання додаткових роз’яснень.

Телефони Департаментів АПК ОВА в областях, які наразі перебуваються в зоні бойових дій, або тимчасової окупації:

1. Харківська ОВА: (057) 705-21-69, (057) 705-21-62

2. Сумська ОВА: (0542) 77-15-37, (0542) 77-02-70

3. Чернігівська ОВА: (0462) 77-44-88 4. Луганська ОВА: (099) 402-02-29

5. Донецька ОВА: (063) 051-80-59

6. Запорізька ОВА: (061) 239-04-89

7. Херсонська ОВА: 0 (800) 33-09-51

8. Миколаївська ОВА: (0512) 37-78-40

Перегляди: 42
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/yak-diyaty-u-razi-znyzhennya-chastky-s-g-vyrobnycztva-menshe-75-vnaslidok-obstavyn-neperebornoyi-syly-rozyasnennya-platnykam-yedynogo-podatku-4-grupy
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
1
Нічого сказати