Tempo950x100

Tempo300x100

Як криза в молочній галузі вплине на ціни в магазинах

Як криза в молочній галузі вплине на ціни в магазинах
Фото: з відкритих джерел

Українські молокопереробники продовжують все більше відчувати дефіцит сировини, а тим часом криза на внутрішньому молочному ринку продовжує загострюватися. Про це пише Телеграф”.

За словами виконавчого директора Спілки молочних підприємств України Арсена Дідура, в середньому по галузі завантаженість молокопереробних підприємств становить лише 50-60%, що впливає на собівартість, конкурентноздатність та інше. Тому без державної підтримки галузі вітчизняні підприємства далі не зможуть ані модернізуватися, ані зберегти поголів’я.

Якщо ми не будемо стимулювати виробництво молока і збільшення поголів’я через держпідтримку, то у нас постійно буде дефіцит. Відтак, зрозуміло, буде висока ціна на сировину. Зараз ми вже втрачаємо деякі зовнішні ринки через збільшення собівартості, а далі втрачатимемо і внутрішній ринок. Якщо сьогодні ми його суттєво вже втратили по сирах, то завтра будемо втрачати по творогах, по тій же молочній продукції“, — наголосив Арсен Дідур.

Зазначимо, тим часом на тлі блокади західних українських кордонів кризові явища у молочному сегменті АПК продовжують поглиблюватися. Так, за офіційними даними Державної митної служби, у 2023 році Україна імпортувала 33,7 тис. тонн сирів. Це практично відповідає рівню 2022-го (-0,3%). Але в грошовому еквіваленті імпорт сирів сягнув $200,8 млн – на 10,2% більше, ніж позаминулого року.

Обсяг експорту українських сирів протягом 2023 року також незначно відхилився від показника попереднього року (-1,1%) і склав 8,9 тис. тонн. У грошовому ж еквіваленті він приніс $40 млн, що на 5,4% меньше, ніж у 2022-му.

Водночас, за приблизними оцінками Мінагрополітики, за 2023 рік поголів’я корів в Україні зменшилося ще на 4,6% до 1290 тис. голів. Це логічно позначилось на і загальному виробництві молока. Воно скоротилось ще на 3,3% до рівня близько 7412 тис. т.

Просідання виробництва за ланцюгом позначилось і на середніх цінах внутрішнього ринку на більшість молокопродуктів. Так, за минулий рік молокопродукти в середньому подорожчали приблизно на 7-10%, сири на 7%, а масло зросло в ціні майже на 40%.

Перегляди: 73
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/yak-kryza-v-molochnij-galuzi-vplyne-na-cziny-v-magazynah
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
1
Нічого сказати