Як обрати справжню ікру перед святами: експерт розповів про ризики шахрайства

Як обрати справжню ікру перед святами: експерт розповів про ризики шахрайства
Фото: з відкритих джерел

У передсвятковий період на українському ринку зростає кількість пропозицій ікри за привабливо низькою ціною, проте експерти попереджають: такі товари часто не є справжньою ікрою, а можуть бути імітацією або фальсифікатом.

Про це розповідає AgroReview

Як відрізнити справжню ікру від підробки

Генеральний директор Асоціації українських імпортерів риби та морепродуктів Дмитро Загуменний звертає увагу споживачів на ризики придбання підробленої ікри.

“Є недобросовісні продавці, які намагаються ошукати споживача і пропонують йому імітацію ікри або фальсифікат під виглядом справжньої ікри. Є різні методики її виготовлення, вони навіть час від часу начебто намагаються їх удосконалювати, але це не ікра за своїми характеристиками”, – попередив Загуменний.

За словами експерта, головною порадою при виборі червоної ікри до свят є обачність щодо надто низької вартості. Дешевий продукт, скоріш за все, виявиться імітацією або фальсифікатом, оскільки справжня ікра традиційно є досить дорогою і не може коштувати занадто дешево.

Де найкраще купувати ікру та які морепродукти найпопулярніші в Україні

Фахівець рекомендує купувати ікру виключно у спеціалізованих рибних магазинах або у великих торговельних мережах, де дотримуються стандартів якості. Загуменний наголошує, що вся справжня ікра, яка надходить до України, транспортується у замороженому вигляді. У деяких точках продажу її можна знайти замороженою, а в інших – уже розмороженою, готовою до споживання.

Основними країнами-постачальниками ікри для України є США (зокрема Аляска) та Канада. Також популярність мають європейські виробники – Данія, Фінляндія та Норвегія, які постачають ікру форелі. Водночас серед морепродуктів найбільшою популярністю серед українських споживачів користується оселедець.

Загуменний підкреслює, що оселедець є продуктом номер один за споживанням та імпортом в Україні, і його здебільшого імпортують із Норвегії, Ісландії та Фарерських островів. Вилов риби відбувається у Північному морі, після чого її експортують до України.

Попри виклики воєнного часу, смаки українців щодо морепродуктів залишаються стабільними: основний асортимент і обсяги імпорту морепродуктів майже не змінилися протягом останніх декількох років.

Перегляди: 101
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/yak-obraty-spravzhnyu-ikru-pered

Новини