Як перебої з електропостачанням впливають на виробництво та ціну молока в Україні 

Як перебої з електропостачанням впливають на виробництво та ціну молока в Україні 
Фото: з відкритих джерел

Генеральна директорка Асоціації виробників молока Ганна Лавренюк у прямому ефірі телеканалу Суспільне розповідає про те, як перебої з електропостачанням впливають на виробників молока в Україні та як зміниться ціна на молоко та молочні продукти.

Найбільше від перебоїв з електропостачанням страждають підприємства з прифронтових та з уражених війною територій, де відключення світла тривають понад 6 годин на добу, і дуже часто генератори є постійним, а не резервним, джерелом живлення“, – зазначаєГанна Лавренюк. 

На молочнотоварних фермах найбільш енергоємкими  є процеси доїння та охолодження молока. Влітку ще один енергозатратний напрям  –  підтримка мікроклімату і охолодження в корівниках. Відтак для середніх молочнотоварних ферм на 400-500 корів зараз критично необхідні генератори потужністю від 100 кВт. 

Перебої з електропостачанням підвищують собівартість виробництва молока, впливаючи на ціни на молочну продукцію. Ціни на молоко-сировину починають відновлювати висхідний тренд після тривалого просідання не лише із впливом зростання певних елементів собівартості, а й через кон’юнктуру на світовому молочному ринку, де стрімко зростає попит і, відповідно, ціна на біржові молочні продукти, найперше масло. 

Якщо говоримо про ймовірне зростання цін на готову молочну продукцію для споживачів, то за наступні 3-4 місяці ціна може зрости на 5-6%. Але при цьому купівельна спроможність населення буде ставити планку, до якої можливо компенсувати додаткові затрати за рахунок зростання ціни, ”- підкреслює Ганна Лавренюк.

АВМ як асоціація, що об’єднує молочні ферми, постійно отримує запити про допомогу у придбанні чи отриманні гуманітарних генераторів, особливо для підприємств у Донецькій, Запорізькій, Дніпропетровській, Харківській, Херсонській, Одеській та Миколаївській областях. Ганна Лавренюк наголошує, що АВМ закликає Уряд та міжнародних партнерів і фонди надавати гуманітарні дизель-генератори потужністю від 50кВт малим та середнім молочним фермам із уражених війною регіонів, адже вони найбільш вразливі та обмежені в ресурсах, а від їх виживання залежить збереження робочих місць і загалом громади.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/yak-pereboyi-z-elektropostachannyam-vplyvayut-na-vyrobnycztvo-ta-czinu-moloka-v-ukrayini
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати