Як попри бойові дії працює ферма на Донеччині, де розводять голштинську породу корів
Попри бойові дії, руйнування та загибель тварин через обстріли на Донеччині продовжують працювати сім агропідприємств, де розводять корів. Як працює одна з таких агрофірм, що постачає молоко для переробки і має намір стати — у матеріалі Суспільного.
На цій фермі утримують пів тисячі корів, за добу тварини дають понад 12 тисяч літрів молока, розповідає заступник директора Іван Безпалий.
“Молоко реалізуємо в Костянтинівку, на два молокопереробних підприємства. На фермі працює приблизно 60 людей”, — говорить Іван Безпалий.
Працівниця підприємства Олена Кулешова розповідає, працює на фермі разом з чоловіком майже 30 років: “Зараз з нами ще і наша донька старша. Працюється нам добре, зарплатню отримуємо вчасно, все нас влаштовує, але хотілося б щоб закінчилась швидше війна”.
Кімната приймання молока на фермі, Донецька область. Кадр з відео Суспільне Донбас
На фермі є лабораторія, де перевіряють кожну партію молока, розповідає Безпалий.
“Вимірюється кожна партія молока, що виїжджає на перероблювання. Також робимо детальний аналіз молока від кожної “голови” — для зоотехнічного аналізу”, — додав Безпалий.
Лабораторія на фермі, Донецька область. Кадр з відео Суспільне Донбас
Цього року у квітні підприємство подало документи, аби отримати статус племінного репродуктора з розведення голштинської породи корів, розповідає Іван Безпалий.
“Приблизно 10 років тому вирішили зупинитися на чорно-рябому голштині. Зробили на це основний упор, розводимо тільки їх”, — говорить чоловік.
Він згадує, підприємство було під обстрілами, снаряди розбили приміщення ферми, загинули корови та свині. Нині ця агрофірма — одна з сімох, які лишились працювати в області
За словами директора департаменту агропромислового розвитку Донецької ОДА Артема Чогана, у Донецькій області від обстрілів постраждало 10 сільськогосподарських підприємств в галузі молочного скотарства.
“Загинуло близько півтори тисячі великої рогатої худоби, зруйновано понад 50 приміщень для утримання худоби. Загальна сума збитків в галузі тваринництва нараховується близько 150 мільйонів гривень”, — розповів Артем Чоган.
За словами Артема Чогана, до повномасштабного вторгнення на Донеччині працювали 18 підприємств молочного скотарства. Наразі працює — сім.