Як стати успішним підприємцем у 12 років: історія школяра, котрий створив екоферму на підвіконні

Як стати успішним підприємцем у 12 років: історія школяра, котрий створив екоферму на підвіконні
Фото: з відкритих джерел

Святославу Лавриненко 12 років, але він вже має невеличку екоферму, на якій вирощує цибулю, руколу та мікрогрін. Із замовленнями проблем також немає – за кілька днів його Telegram-канал набув такої популярності, що клієнтам доводиться бронювати продукцію на наступний місяць.

У планах юного підприємця – розширення власної справи та вихід за межі родинної квартири. Для цього Свят планує “орендувати” город бабусі та навідатися на дачу, яку торік розграбували окупанти.

Вирощувати органічну зелень хлопець почав близько двох місяців тому, коли вчителька біології дала домашнє завдання – проростити квасолю. Удома йому вдалося виростити не лише корінь, а й стебло, за що отримав найвищу оцінку в класі. Тоді виникла ідея посадити ще й цибулю для всієї родини.

“Три роки я збирав гроші, які мені дарували на день народження, щоб купити власний мотоцикл. Проте, коли у мене з’явилося бажання вирощувати більше зелені, вирішив витратити ці кошти на розширення виробництва. Адже це захоплює мене все більше, та й покупців маю тепер багацько. Я розумію: якщо зараз інвестувати в розширення обсягів, то в майбутньому я зможу швидше і більше заробляти. А отже, і накопичувати”, – розповів школяр.

Разом із дідусем вони поїхали до господарського магазину, де Святослав витратив практично всі заощадження на ґрунт та формочки для вирощування. А на ринку вони з мамою купили цибулини для посіву. Так і розпочалося історія мініекоферми, яку він розмістив на підвіконні своєї кімнати та в коридорі квартири.

Поступово почав замислюватися, як продавати свою зелень, тож створив телеграм-канал “Стручок”, де тепер не лише звітує про етапи вирощування, але й збирає замовлення. Здивувавшись кількості покупців, підприємець влаштував опитування, аби з’ясувати, яку зелень вони хочуть купувати. Підписники запропонували вирощувати петрушку, кріп, кінзу та часник. Тож дещо з цього вже посадив.

Ціни на свою продукцію він формує, зважаючи на вартість аналогічної зелені в магазинах. Наприклад, якщо в супермаркеті пучок цибулі коштує 40 грн, то Свят продає свою за 20 грн. Це вдвічі дешевше, але все одно гарантує прибуток.

“Дивіться, я купив на ринку 4 кг цибулі-сіянки за 600 грн і посадив. Із цієї кількості вийшло 8 горщиків, кожен містить 20 пучків. І якщо я продам всю цю зелень, то зароблю близько 400 грн”, – розповідає хлопчик.

Його мрія – створити великий екобізнес. З якого, по-перше, точно матиме що їсти. А по-друге, забезпечить людей здоровою та смачною їжею, доступною не тільки в селі, а й у великому місті. Одна клієнтка сказала, що його цибуля більш запашна ніж та, що продається в магазині. Тому він хоче й надалі робити так, аби продукція вражала.

Улітку планує переїхати на дачу, де засаджуватиме власний город. Також у планах побудувати мінітеплиці – щоб вирощувати помідори черрі, солодкий перець, брюсельську капусту, шпинат та базилік. Навіть зараз замовляють розсаду, тож це також стане частиною заробітку.

Наразі юний підприємець планує подальшу роботу, адже кількість замовлень перевищила будь-які очікування. Мама Свята переконана: усі виклики хлопчик має вирішувати самостійно, адже екоферма – це його рішення, а отже, і його відповідальність.

Наразі у Святослава є кілька стратегій розвитку. Перша – вирощувати самотужки у невеликій кількості, однак це не принесе великого заробітку і залишатиметься на рівні хобі. Друга стратегія – він вирощує зелень, клієнти бронюють замовлення наперед, а поки зелень підростає, Свят розповідає на своєму каналі про розвиток продукції. Третя стратегія – використати свій телеграм-канал для перепродажу зелені від інших фермерів – поки його продукція підростає.

Утім найбільше він схиляється до четвертого варіанту – засадити город у бабусі та на дачі.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/yak-staty-uspishnym-pidpryyemczem-u-12-rokiv-istoriya-shkolyara-kotryj-stvoryv-ekofermu-na-pidvikonni
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати