Tempo950x100

Tempo300x100

Як уникнути підробок алкоголю та сигарет: в Україні змінились акцизні марки

Як уникнути підробок алкоголю та сигарет: в Україні змінились акцизні марки
Фото: з відкритих джерел

В Україні 1 вересня 2023 року змінилися акцизні марки для алкогольних і тютюнових виробів. Це означає, що ми всі повинні бути дуже уважними, купуючи ці товари, особливо під час новорічних свят.

Фальсифікат і продукція сумнівного походження — масштабна проблема для України. Найбільш небезпечна ситуація спостерігається саме на ринку підакцизних товарів — алкоголю та сигарет. За оцінками “Економічної експертної платформи”, частка “тіні” на ринку алкоголю сягає 36%, а на ринку сигарет – 20%.

Зміна акцизних марок створює ще більше можливостей для фальсифікаторів, оскільки багато людей можуть бути недостатньо обізнаними щодо нововведень. Отже, потрібно бути дуже уважними. У цій статті ми розповімо про лайфхаки, які допоможуть вам уникнути ризику стати жертвою виробників нелегальної продукції та пояснимо, до чого тут акцизна марка.

Що змінилося на пляшках і пачках?

Змінилася акцизна марка на алкогольних напоях і сигаретних пачках. Тепер акцизки мають нову колірну гаму. До 1 вересня 2023 року в Україні всі акцизні марки були лише блакитного та зеленого кольору, зараз вони рожеві, яскраво-жовті, яскраво-зелені. Незвичні нашому оку нові кольори — це новий дизайн акцизних марок, визначений урядом.

Зараз ми можемо знайти у продажу алкоголь та сигарети з марками старого та нового зразка, оскільки за законом виробники, мають право продавати запаси продукції, які були виготовлені до 1 вересня 2023 року. Тому продукція з марками старого зразка буде у продажу до закінчення залишків у виробників.

Як виглядатимуть нові акцизні марки?

Тут ми зібрали для порівняння марки старого та нового зразка, щоб наочно продемонструвати їхню відмінність.

На що тепер звертати увагу?

На нових акцизних марках з’явилася блискуча голограма срібного кольору та виразний елемент, що символізує той чи інший виріб.

Для сигарет таким елементом стала традиційна люлька для куріння тютюну: вона є на всіх акцизних марках сигарет з фільтром чи без нього українського або закордонного виробництва.

Для алкогольних напоїв цей елемент також виразний. Наприклад, на акцизних марках для вина зображені глек та амфора, а на марках для міцного алкоголю – чарки та кубок.

Багатшою стала і колірна гама акцизних марок: блакитні та зелені марки скоро повністю будуть замінені на рожеві, яскраво-жовті, яскраво-зелено-сині.

Чому так багато різних акцизних марок?

Це пов’язано з великим асортиментом продукції, адже в Україні продаються й імпортні товари. Наприклад, вина вітчизняного й імпортного виробництва позначають марками різного кольору. Так само і з лікеро-горілчаними виробами. Для алкогольних виробів існує лише чотири типи акцизних марок. Значно більше їх для тютюнової продукції — адже тут асортимент куди ширший.

Зараз на ринку продаються товари зі старими та новими акцизними марками. Виробники продовжують реалізовувати запаси своєї продукції, що вироблялася до 1 вересня 2023 року і має старі акцизні марки.

Чому змінили акцизні марки?

Уряд вирішив змінити дизайн акцизних марок, щоб зменшити кількість підробок на ринку алкогольної та тютюнової продукції. Підакцизні товари щороку поповнюють бюджет на сотні мільярдів гривень — нині ці гроші потрібні для фінансування оборони.

Зміна дизайну марки акцизного збору — це не примха виробників, а обов’язкове для виконання рішення уряду.

Основна відмітна риса нових марок від старих — додаткові ступені захисту.

Замість висновку

Як бачимо, держава оновила дизайн акцизних марок для контролю обігу алкогольної та тютюнової продукції, тож не менш важливо зберігати уважність і самим покупцям. Варто купувати підакцизну продукцію у перевірених продавців та не довіряти підозріло низькій ціні. Сигарети не можуть коштувати менш ніж 59 грн.

Якщо дата виробництва сигарет чи алкоголю зазначена після 1 вересня 2023 року, але акцизна марка старого зразка — ви бачите підробку або нелегальний продукт, за якість котрого ніхто не може поручитися.

Джерело: УНІАН

Перегляди: 17
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/yak-unyknuty-pidrobok-alkogolyu-ta-sygaret-v-ukrayini-zminylys-akczyzni-marky
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  22 Лютого

  Імпортовані з Польщі добрива займають до 10% українського ринку

  Микола Сольський обговорив з румунським колегою транзит української агропродукції

  Мініатюрні букети: у Польщі створили унікальний формат чаю

  Danone планує продати бізнес у рф підприємцю, пов’язаному з небожем Кадирова

  Програма USAID АГРО надасть 5,6 млн грн на втілення проєкту із запобігання корупції в сфері земельних відносин

  Добовий пропуск української агропродукції через кордон з Польщею з початку лютого зменшився в 6 разів

  Мінагрополітики розпочало роботу над створенням Концепції Державної програми розвитку тваринництва

  Супермаркети оновили ціни на яблука, груші та виноград

  Чернігівська агрофірма будує елеватор на 30 тисяч тонн

  Україна продала м’яса за кордон на $892 млн: основні покупці

  БІЛЬШЕ НОВИН