Як відрізнити справжній мед від підробки

Як відрізнити справжній мед від підробки
Фото: з відкритих джерел

Не все те справжній мед, що тягуче, жовте та солодке. Про всяк випадок занотуємо поради досвідченого виробника меду Вікторії Волошиної, засновниці власної «Пасіка Вікторії» зі Старобільська щодо вибору натурального і найкориснішого, навіть лікувального продукту.

 1. Можна капнути мед на туалетний папір, залишити на 10-20 хв. Якщо кілька крапель меду на туалетному папірці лежать спокійно і поряд сухенько, то це означає, що мед якісний. Якщо поряд крапель меду на папері з’явилося коло вологи, то це означає, що мед або незрілий, тобто викачав пасічник занадто рано з незапечатаних стільників, або розвів мед водою, або взагалі перед нами – натуральний цукор із водою, а не мед.
 2. Якщо капнути кілька крапель меду в холодну чисту воду, то якісний мед тримає певний час вигляд тих самих крапельок і не розливається на дні ємкості. Неякісний одразу почне розстилатися по дну ємності та через певний час повністю втратить свою форму краплі.
 3. Мед має високу гігроскопічність, тому якщо в дозрілий та нерозведений мед занурити свіжий шматок хліба, то за кілька хвилин хліб затвердіє, бо мед витягне з нього вологу. Якщо в меду багато вологи (яка потрапила в нього з різних причин), хліб розім’якне.
 4. Іноді продавці додають у незрілий мед крохмаль або борошно. Це робиться, щоб продукт поважчав і набув потрібної в’язкості. При цьому борошно знижує термін зберігання нектару і може стати причиною бродіння продукту. Та й взагалі – неприємно їсти мішанину. Щоб виявити борошно, досить розвести трохи меду з водою – воно випаде в осад. А лакмусом для крохмалю є йод: треба розчинити в одній склянці теплої води одну столову ложку меду й додати кілька крапель йоду. Якщо вода починає синіти, значить, в медові присутній непроханий загусник – крохмаль.
 5. Зараз досить популярні медові продукти з добавками – від какао до різних горіхових «мозаїк». «Чула, що якщо до меду додавати різні трави, це буде корисніше, ніж мед з горіхами. Крім того, використовують поєднання меду з пилком, меду з трутневим гомогенатом (трутневим молочком), що має навіть лікувальні властивості», – каже пані Вікторія. А ще радить при купівлі пам’ятати, що мед важчий за воду, тому один його літр важить, зазвичай, 1,3-1,5 кг. Це теж треба враховувати, коли бачите ціну на кілограм.

Джерело: Укрінформ

Перегляди: 7
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/yak-vidriznyty-spravzhnij-med-vid-pidrobky
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  21 Квітня

  Ціни на пшеницю в Україні зростають на тлі скорочення пропозицій

  Українські аграрії безплатно можуть перевірити ґрунти після військових дій

  Ми втрачаємо ринок, на якому працювали багато років: польський бізнес просить фермерів розблокувати кордон з Україною

  Будівлю колишнього Інституту зернових культур продали у 16,5 тисяч разів дорожче від стартової ціни

  20 Квітня

  Світові ціни на какао оновили історичний рекорд

  Аграрії почали сіяти гречку: як проходить посівна в Україні

  Агротрейдер Viterra перед злиттям із Bunge купує елеватор в Україні

  Перші українські тепличні томати майже вдвічі дорожчі за турецькі: які ціни

  19 Квітня

  В Мінагрополітики обговорили питання поставок насіння української кукурудзи на європейські ринки

  Штучний інтелект відтворив справжній жир грудного молока

  БІЛЬШЕ НОВИН