Як заморозки вплинули на майбутній врожай ягід

Як заморозки вплинули на майбутній врожай ягід
Фото: з відкритих джерел

У ніч з 11 на 12 травня 2023 року в низці центральних регіонів України, зокрема на Черкащині та Вінниччині, стовпчики термометрів опустилися нижче 0⁰С, при цьому від’ємні температури фіксувалися виключно на поверхні ґрунту.

Як повідомили експертам EastFruit українські садівники, в регіонах, де спостерігалося зниження температур нижче 0⁰С, вони застосовували антизаморозкові заходи, що мінімізувало майбутню шкоду врожаю. І лише в поодиноких випадках негативні температури повітря завдали істотної шкоди квітучим ягідним плантаціям.

Останніми заморозками було пошкоджено саме насадження суниці садової, яка наразі перебуває в активній фазі цвітіння, а особливо ті ділянки насаджень, що розташовані в пониззі.

Ті виробники, які вчасно відреагували на ситуацію і застосували антизаморозкові заходи (такі як прямий полив), змогли мінімізувати прямий збиток від дії негативних температур для насаджень.

Що стосується інших регіонів України, то виробники в більшості випадках повідомляли про стабільний стан квітучих ягідних насаджень, що ще раз підтверджує той факт, що негативні впливи останніх приморозків на ягідні культури в Україні носять виключно локальний характер.

На сьогодні експерти залишаються при своїх попередніх прогнозах. На їхню думку, доля подальшого врожаю фруктів і ягід в Україні та сусідніх країнах все ще залежить від майбутніх природно-кліматичних чинників, оскільки заморозки в минулих сезонах мали місце аж до настання першого літнього місяця.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/yak-zamorozky-vplynuly-na-majbutnij-vrozhaj-yagid
Like
Цікаво
1
Подобається
Сумно
Нічого сказати
1