Як зареєструвати сільськогосподарську техніку у період дії воєнного чи надзвичайного стану

Як зареєструвати сільськогосподарську техніку у період дії воєнного чи надзвичайного стану
Фото: з відкритих джерел

Держпродспоживслужба нагадує, що відповідно до пункту 15.1 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.12.2009 № 694 «Про затвердження Порядку відомчої реєстрації та зняття з обліку тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів» на період дії військового стану чи надзвичайного реєстрація сільськогосподарської техніки здійснюється за спрощеною процедурою.

Реєстрація за спрощеною процедурою є тимчасовою і здійснюється державними інспекторами Держпродспоживслужби за місцем подання заяви власником машини (без урахування місцезнаходження юридичної особи або місця проживання (перебування) фізичної особи) протягом трьох робочих днів.

Також скорочено перелік документів для реєстрації машин до мінімально необхідного, а саме:

  • заява власника;
  • копія документа, що підтверджує право власності;
  • документ, що посвідчує особу представника власника машини та його повноваження (у разі потреби);
  • копія документа, що посвідчує особу власника машини.

Водночас варто зазначити, що особи, які експлуатують машини, що перебували на тимчасовій реєстрації в період дії воєнного чи надзвичайного стану протягом шести місяців із дня його припинення або скасування зобов’язані здійснити державну реєстрацію машин відповідно до вимог Постанови КМУ від 08.12.2009 № 694. У разі встановлення факту обтяження такої машини чи подання документів, інформація в яких не відповідає відомостям відповідних державних реєстрів і баз даних під час державної реєстрації та/або машину не зареєстровано протягом шести місяців із дня припинення або скасування дії воєнного чи надзвичайного стану, така машина вважається незареєстрованою.

У разі втрати свідоцтва про реєстрацію, талону тимчасового обліку машини, номерного знаку, посвідчення машиніста-тракториста потрібно звертатися до територіальну органу Держпродспоживслужби за місцем реєстрації фізичної/юридичної особи.

Довідково. Для реєстрації сільськогосподарської техніки звертайтеся до територіальних органів Держпродспоживслужби. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року № 1051 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» функції у системі інженерно-технічного забезпечення агропромислового комплексу, експлуатації та технічного стану машин, реєстрації та обліку машин, видачі посвідчення тракториста-машиніста покладені на Державну службу з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів України. 

Перегляди: 2
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/yak-zareyestruvaty-silskogospodarsku-tehniku-u-period-diyi-voyennogo-chy-nadzvychajnogo-stanu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати