174499

Як змінилися ціни на дині та кавуни

Яку диню ви більше любите - узбецьку "Торпеду" чи український "Амал"? Або не зважаєте на сорт, а обираєте за ціною чи ароматом? Ми перевірили ціни на різні сорти динь та кавуни на ринку "Шувар".

Україна нарощує виробництво горілки

За рік виробництво горілки в Україні зросло на 17,5%. Про це свідчать дані Держстатистики, передає УНН.

Виробництво лікерів також зросло – на 9,5%.

Окрім того, Україна наростила виробництво слабоалкогольних напоїв, але не суттєво - на 0,5%.

Зросло також виробництво вин ігристих - на 11,7%. Однак, виробництво вермутів та вин ароматизованих впало більш ніж удвічі - на 51,8%.

Також, статистичні дані свідчать про скорочення виробництва пива солодового - на 4,2%.

Вінничанин збудував форелеву ферму за особливою технологією

Вінничанин Володимир Дзюба збудував форелеву ферму у селі Колочава за особливою технологією. Сюди пускає туристів, які ловлять рибу, а її одразу смажать на мангалі, пише gazeta.ua.

"Колись був у цьому селі на екскурсії. Мені так сподобалась природа, і форель. Що загорівся й собі щось подібне зробити. Така ферма дуже дорога по витратах. Риба росте повільно. За рік виростає на 40 грамів. Аби дійшла товарного вигляду, треба чекати 5 років.У перші роки потрібні вкладення на рекламу, розкрутку місця", - каже  Володимир Дзюба.

Усім гостям видають вудочки для вилову риби. На вечерю можна зловити собі кілька рибин. Увесь улов зважують, потім чистять і смажать на мангалі. Ціна залежить від величини риби. В середньому кілограм 300-350 гривень.

" Це американський проект ферми. Вода в басейни тече з гірської річки, тому має приблизно однакову температуру влітку і взимку. Через це форель дуже смачна. Розводити цю рибу можна будь- де, але не скрізь ця риба така популярна. Наприклад, знайомі відкрили подібну ферму на Вінниччині, але там не цінують цей вид. Місцеві їдять карася, коропа, щуку.

За 100 тисяч доларів можна зробити ферму, яка буде штучно охолоджуватись та наповнюватись киснем.

В Україні може запрацювати програма страхування аграріїв

В Україні з наступного року планують ввести програму страхування аграріїв. Про це в ефірі "112 Україна" заявив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко.

Він додав, що страхування аграріїв є для них важливою складовою.

"Страхування для аграріїв стає дуже важливим, особливо з зміною клімату і все більш частими засухами. Продукту зараз немає, люди страждають, і будемо пропонувати, - я впевнений, що парламент підтримає нас, - запуск, по суті, створення цього інструменту, який дасть можливість прогнозування для аграріїв", - сказав Ігор Петрашко.

Джерело: УНІАН

Коронавірус вдарив по підприємствах Косюка

Агрохолдинг "Миронівський хлібопродукт" (МХП) в квітні-червні 2020 року реалізував 170,91 тис. тонн курячого м'яса, що на 6% менше, ніж за аналогічний період минулого року, пише Інтерфакс-Україна.

Згідно прес-релізу компанії в понеділок, продажі курятини за підсумками першого півріччя знизилися на 5% - до 328,39 тис. тонн.

"Це обумовлено в основному складною ситуацією як на внутрішньому (головним чином у ІІ кварталі), так і на експортному ринках, в результаті спалаху пташиного грипу в Україні в I кварталі 2020 року та пандемії COVID-19 з березня 2020 року", - відзначили в компанії.

Обсяги виробництва м'яса птиці в другому кварталі 2020 року залишилися відносно стабільними – 181,29 тис. тонн (182,31 тис. тонн у першому півріччі 2019), а за підсумками січня-червня 2020 року зросли на 2% - до 359,93 тис. тонн.

Протягом другого кварталу обсяг експорту знизився на 9% і склав 88,51 тис. тонн, у першому півріччі 2020 року - на 10% - до 170,55 тис. тонн.

"Незважаючи на складні часи, МХП продовжив слідувати стратегії географічної диверсифікації, так і оптимізації продуктового міксу, спрямовуючи основні обсяги експорту курятини переважно в країни Близького Сходу, СНД та Африки. Загальний експорт курятини в І півріччі 2020 склав близько 52% проти 55% за І півріччя 2019 від загального обсягу продажів курятини", - повідомили в компанії.

У другому кварталі 2020 року середня ціна на курятину (як в Україні, так і на експорт) становила 34,16 грн/кг натуральної маси ($1,27) без ПДВ, і зменшилася на 15% у гривні. Середня ціна на курятину в першому півріччі 2020 склала 34,3 грн ($1,32), що на 13% нижче у гривні, порівняно з ціною в першому півріччі 2019.

"Ціни в другому кварталі та першому півріччі 2020 року знизилися, головним чином, із-за зміни асортименту продукції (значне зниження продажів філе в ЄС і збільшення продажів в країни Близького Сходу) і низькі ціни на філе в ЄС", - пояснили в агрохолдингу.

Обсяг продажів МХП готової м'ясної продукції (ковбаси і копченого м'яса) в першому півріччі 2020 склав 16,52 тис. тонн і залишився відносно стабільним рік до року. Середня ціна в першому півріччі 2020 року зросла на 6% - до 69,99 грн за 1 кг (без ПДВ) порівняно з аналогічним періодом минулого року, в основному завдяки стратегії підвищення цін на продукцію і збільшення частки більш дорогої продукції в асортименті.

Обсяг продажів напівфабрикатів у першому півріччі 2020 року склав 8,54 тис. тонн і залишився відносно стабільним рік до року. Середня ціна в перовм півріччі 2020 знизилася на 2% - до 39,91 грн за 1 кг (без ПДВ) в основному із-за зміни продуктового міксу, що було викликане тимчасовим припиненням діяльності HoReCa (наприклад, KFC, місцеві послуги швидкого харчування тощо) під час діяльності компанії за пандемії COVID-19.

"Дотримуючись стратегії PP (Perutnina Ptuj - ІФ) по збільшенню виробництва продукції з курятини і збільшення потужностей декількох підприємств в Сербії та Хорватії, у другому кварталі 2020 року потужності компанії з виробництва курятини європейського операційного сегмента (РР) склали 26,1 тис. тонн м'яса курятини та індичатини (на 67% більше, ніж у другому кварталі 2019 року), в той час як продажі курятини склали 15,86 тис. тонн (стабільно до другого кварталу 2019 року - ІФ)", - вказали в МХП.

У січні-червні 2020 року потужності компанії з виробництва курятини європейського операційного сегменту склали 49,96 тис. тонн м'яса курятини та індичатини (на 143% більше, ніж у I півріччі 2019), в той час як продажі курятини зросли на 47% - до 31,04 тис. тонн.

У квітні-червні 2020 року потужності PP по виробництву продуктів м'ясопереробки (включаючи ковбаси і напівфабрикати) склали 10,71 тис. тонн, продажі знизилися на 2% - до 8,29 тис. тонн. У першому півріччі 2020 потужності компанії з виробництва продуктів м'ясопереробки склали 18,92 тис. тонн, продажі зросли на 58% - до 17,5 тис. тонн.

МХП - найбільший виробник курятини в Україні. Займається також виробництвом зернових, соняшникової олії, продуктів м'ясопереробки. На європейський ринок МХП поставляє напівтуші охолоджені курей, які переробляються, в тому числі на його підприємствах в Нідерландах і Словаччині.

У лютому 2019 року МХП завершив операцію з придбання словенської компанії Perutnina Ptuj.

Засновником і мажоритарним акціонером компанії є український бізнесмен Юрій Косюк.

Чистий прибуток МХП в 2019 році зросла в 1,7 рази порівняно з 2018 роком - до $215 млн, виручка збільшилася на 32% - до $2,06 млрд.

На Коломийщині вирощують шиншилових кроликів за французькою технологією

На Коломийщині вирощують кроликів за французькою технологією.

Вже понад 10 років діє ферма при Прикарпатській дослідній станції, що в П’ядицькій ОТГ. Ферма є водночас і дослідницьким центром. Опікується господарством доктор сільськогосподарських наук Ігор Лучин, інформує kurs.if.ua.

За його словами, на фермі кролів розводять за французькою технологією, тому високою є народжуваність кроленят. Кролиці, а таких у господарстві є 45, народжують по 8 разів на рік в середньому до 10 маленьких кроликів. 

Останній рік трішки змінили напрямок діяльності: продають маленьких кроленят.