174499

Як змінилися ціни на м`ясо

Перевірили ціни на м'ясо на ринку "Шувар". В огляді м'ясо курки, індика та свинина.

Чому українські фрукти і овочі дорожче, ніж у Європі

Про це ГолосUA розповів голова Української асоціації аграрного експорту Дмитро Крихта.

«Собівартість виробництва продукції в Україні дуже висока. Та обставина, що за кордоном ця продукція може бути дешевше, як раз дуже яскраво це демонструє. Собівартість виробництва фруктів в Україні і, наприклад, у Польщі – дві різних собівартості. Звичайно, це демонструє те, що на польському ринку ця продукція буде дешевшою для польського споживача. На ринку України, звичайно, вона буде дорожче. Іншого виходу, як перекласти додаткові витрати українського виробника на споживача, просто немає. Сьогодні це найбільша економічна проблема і економічний факт, який впливає на доступність продукції для українського споживача», – сказав Дмитро Крихта.

Зміцнення курсу гривні несприятливо впливає на українського виробника овочів і фруктів.

«У якомусь сенсі ростуть середні зарплати. Але разом з цим зростає і собівартість продукції. На це не стільки впливає індекс інфляції, скільки такі необ'єктивні фактори, як зміцнення курсу гривні. Виробник повинен купувати необхідні засоби захисту рослин, добрива. Переважно воно імпортне, купується за валюту, і звичайно, ми маємо підвищення цієї вартості. Це показники, які найбільше впливають на ціни. Ними не можна нехтувати і потрібно враховувати те, що є об'єктивні причини, чому зростає ціна на українську продукцію», – зазначив Дмитро Крихта.

На Херсонщині в неволі утримували 13 громадян для роботи на місцевих фермерів

Житель Скадовського району незаконно утримував на території свого домоволодіння 13 заробітчан з центральних та західних областей України. Людей примушували по 15 годин безоплатно працювати на полях місцевих фермерів. Поліцейські провели спецоперацію по звільненню бранців і нині вони на свободі.

Інформація про незаконне утримання людей на території домоволодіння 30-річного жителя одного з сіл Скадовського району надійшла в поліцію від двох заробітчан. Вони пояснили, що їх примушували працювати на полях і роботу не оплачували. Чоловікам вдалося втекти і вони одразу звернулися в поліцію.

Спецоперацію по визволенню заробітчан о 04:00 год ранку здійснили працівники відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми ГУНП, Скадовського відділення поліції, під процесуальним керівництвом Скадовської районної прокуратури та за силової підтримки спецпідрозділу поліції КОРД.

«Ми встановили, що у так званому «трудовому таборі» знаходилося 13 людей віком від 19 до 53-х років, серед них дві жінки. Власник домоволодіння називав себе бригадиром і здавав своїх бранців в оренду місцевим фермерам. Люди працювали на полях під пекучим сонцем з 05:00 ранку і до сутінків», – повідомив начальник відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми поліції Херсонщини Олег Шанько.

Зі слів робітників, господар психологічно тиснув на них і постійно залякував. Гроші за роботу обіцяв виплатити наприкінці літнього сезону. Мешкали всі 13 людей у сараї в антисанітарних умовах.

Поліцейські встановили, що 30-річний вербувальник шукав безоплатну робочу силу серед соціально незахищених категорій населення переважно у Кіровоградській та Закарпатській областях. Обіцяв достойну зарплатню, безкоштовне проживання та харчування. Коли ж люди потрапляли на місце, на них здійснювали психологічний тиск та примушували до важкої праці. Гроші за польові роботи бранців вербувальник забирав собі. При цьому самі заробітчани працювали лише за спальне місце та їжу.

Нині відкрите кримінальне провадження за ст.146 «Незаконне позбавлення волі або викрадення людини» Кримінального кодексу України. Вирішується питання про відкриття кримінального провадження за ст.149 «Торгівля людьми» КК України. Тривають слідчі дії. Звільненим громадянам надається медична та психологічна допомога.

Джерело: agro-yug.com.ua

В Україні продовжить дорожчати хліб

Про це розповів голова Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко, пише golos.ua.

«У нас і так було відкладене подорожчання хліба за останні роки. Плюс світове зростання цін на зерно вплине на вартість всіх продуктів пов'язаних з пшеницею. Вони продовжать дорожчати до кінця 2020 року приблизно на 4 - 5%. Після цього вони зупиняться в ціні, і просто будуть дорожчати на відсоток інфляції»,- сказав Олексій Дорошенко.

Він уточнив, що вартість зернових продовжують рости.

«У нас і так ціни на хліб, макарони і борошно йшли вгору щорічно. Якщо овочі, фрукти та інші продукти зупинялися в ціні, то, як раз хліб продовжував дорожчати. Швидше за все, в наступному році подорожчання хліба буде випереджати інфляцію»,- резюмував Олексій Дорошенко.
 

4 переваги закону про сільськогосподарську кооперацію

Чотири переваги закону №0856 «Про сільськогосподарську кооперацію», ухваленого парламентом назвав депутат Верховної Ради України Іван Чайківський. 

Основними перевагами депутат Чайківський назвав такі:

Робота кооперативу регулюватиметься одним законом, а не кількома, як це було раніше, що значно утруднювало його роботу та вимагало додаткових платних консультацій.
Спрощується ведення господарської діяльності кооперативу.
Полегшується ведення бухгалтерії через приведення її термінології до міжнародних норм.
Неприбуткові кооперативи легко зможуть отримувати статус неприбутковості, із чим раніше були проблеми.
“Він є революційним для українського аграрного сектору оскільки дає можливість малим та середнім аграріям розвиватися й отримувати більший дохід, виходити на нові ринки зі своєю продукцією, бути конкурентами для великих агрокомпаній”, – сказав Чайківський.

Чайківський нагадав, що ухвалення закону №0856 надає такі можливості кооперативам:

купувати с/г продукцію своїх членів, за вигідною ціною, встановленою ними самими, що раніше заборонялось;
формувати великі товарні партії та реалізовувати їх, зокрема експортувати за кордон;
переробляти с/г продукцію, формуючи додаткову вартість та продавати готові товари;
виплачувати отриманий від реалізації продукції прибуток учасникам кооперативу пропорційно кількості зданої ними продукції;
залучати інвестиції від бізнесу, оскільки членами кооперативу тепер зможуть бути не лише фізичні, а й юридичні особи, що не дозволялося раніше.

Парламент  ухвалив законопроєкт №0856 на позачерговому засіданні Верховної Ради України 21 липня 2020 року.

Джерело: agropolit.com

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Тиск на ціни кукурудзи нового врожаю посилюється

Нове політичне напруження між США і Китаєм може стати істотним фактором тиску на котирування кукурудзи, які і так залишаються під тиском перспектив високого врожаю в США на тлі сприятливої погоди.

Додатковими чинниками тиску - стає зниження обсягів переробки на етанол і зростання експорту кукурудзи з Південної Америки.

Держдепартамент США несподівано зажадав від Пекіна закрити консульство Китаю в Х'юстоні протягом трьох днів, пояснивши це необхідністю захисту інтелектуальної власності, особистої інформації та авторських прав громадян Америки. У відповідь китайський уряд вирішив вжити відповідних заходів, і закрив консульство США в Ухані.

Новий виток політичних розбіжностей між країнами може стати причиною зниження Китаєм темпів закупівлі сільгосп товарів із США, які активізувалися останні тижні і стали факторами зростання цін на сою і кукурудзу на американських біржах.

Опади минулі за минулий тиждень на території "кукурудзяного поясу" США знизили стрес від спекотної погоди і поліпшили стан посівів кукурудзи, а прогноз на наступний тиждень показує невеликі опади при невисоких температурах на рівні 26-28 градусів. За прогнозами аналітиків середня врожайність кукурудзи в США може бути збільшена в серпневому прогнозі USDA в порівнянні з липневою оцінкою.

Стан посівів кукурудзи в США залишаються на рівні 69% оцінювання яких як хороші і відмінні в порівнянні з 57% в минулому році на цю ж дату, при цьому швидкість дозрівання на багато вище ніж в минулому році і в середньому за 5 років. На 19 липня цвітіння кукурудзи відзначено на 59% посівів в порівнянні з 54% в середньому за 5 років і 30% в минулому році на цю ж дату.

Триваюче швидке поширення коронавірусу Covid-19 в США - де за останню добу зафіксовано близько 74 тис. випадків зараження, а загальна кількість інфікованих вже досягла 4 млн. чоловік, збільшує занепокоєння трейдерів про повернення карантинних заходів в деяких штатах що призведе до нового витка падіння попиту на нафту і бензин.

Вчора вперше за 4 місяці виробництво етанолу в США знизилося на 23 тис. барелів на добу до 908 тис. барелів на добу, що відповідає переробці близько 2,3 млн тон кукурудзи, при тому що аналітики очікували зростання до 950 тис. барелів на добу. Після введення карантину випуск етанолу обвалився на 50% і повільно відновлювався останні місяці.

Ф'ючерси на кукурудзу вчора не прореагували на новини щодо скорочення виробництва етанолу і зростання політичної напруги з Китаєм і виросли вересневі на 1,87$/т до 128,73$/т та грудневі на 1,57$/т до 131,33$/т.

Бразилія продовжує нарощувати експорт кукурудзи і за 3 тижні липня експортовано вже 1,731 млн. т, при чому обсяг експорту за третину неділі місяця були на 113% більше, ніж за 2 попередні тижні. Однак середньодобове відвантаження кукурудзи в липні 2020 р. поки становить лише 133,156 тис. т - це на 48,6% менше, ніж аналогічний показник липня 2019 р.

Найбільшу активність зараз проявляють південнокорейські переробники, які в основному купують південноамериканську кукурудзу за цінами близько 188-195$/т C&F з поставкою в листопаді-грудні, оскільки ціни на кукурудзу з США залишаються вище на 4-5 доларів і для активізації експортних продажів американським фермерам доведеться знижувати ціни на новий урожай, при великих запасах старого.

Ціни на українську кукурудзу нового врожаю залишаються на рівні 147-151$/т з поставкою в порт в жовтні листопаді, але фермери не поспішають продавати вважаючи такі рівні цін досить низькими.

Джерело: graintrade.com.ua

Ваш вибір 'Нічого сказати'.