Як змінилися ціни на свинину у супермаркетах

Як змінилися ціни на свинину у супермаркетах
Фото: з відкритих джерел

Упродовж квітня ціни на охолоджену свинину на полицях національних торгівельних мереж зросли на 8,4% у середньому. Причини такого здороження пояснюють аналітики Асоціації «Свинарі України».

За результатами щомісячного моніторингу національних роздрібних мереж аналітичного відділу АСУ, середня ціна кілограму охолодженої свинини у квітні становила 195,5 грн/кг, що на 8,4% чи на 15,2 грн/кг вище ніж у березні. «Найбільший приріст цін торкнувся сезонно популярної частини ― ошийка, ціна якого підвищилася на 26,4 грн/кг чи 13,3% проти березневої середньої. Крім цього, як і місяцем раніше, помітно (+11%) підвищилися ціни на лопатку та тазостегнову частину ― на 19,0 грн/кг та майже 18,0 грн/кг, відповідно. Трохи менший приріст відчула ціна свинячої вирізки, підвищившись на 8,6% чи 17,8%. Здороження решти позицій обмежилося 5-8%», ― констатують в АСУ.

«Здороження свинини в квітні є типовою сезонною «поведінкою» цін, адже саме на цей місяць традиційно припадає святкування Великодня або підготовка до свята. Так, у попередні роки за відсутності «форс-мажорів» на кшталт пандемії чи перших фаз повномасштабного вторгнення, роздрібні ціни у квітні традиційно були на 5-7% вищими ніж березневі. Цього ж року додатковими чинниками підтримки позитивної цінової динаміки стали мінімальний притік імпортної м’ясної сировини та обмеженість внутрішньої пропозиції через наразі менші ніж у попередні роки виробничі можливості вітчизняного свинарства. Тож така цінова динаміка відобразила позитивну зміну попиту на свинину на усіх рівнях ― від забою до роздрібної полиці», ― коментують в галузевому об’єднанні.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/yak-zminylysya-cziny-na-svynynu-u-supermarketah-2
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
1
Нічого сказати
1