Як змінився показник EBITDA основних агрокультур в Україні

Як змінився показник EBITDA основних агрокультур в Україні
Фото: з відкритих джерел

2023 рік порівняно з сезоном-2022 був більш успішним і сприятливим з погляду урожайності, що вплинуло на значення показника EBITDA, який наразі складає 94 $/га, в той час як за підсумками попереднього сезону — 47 $/га.

Про це свідчать результати досліждення Agrohub.

Зазначається, що EBITDA був розрахований на основі даних по шести культурах: озимої пшениці, озимого ріпаку, озимого ячменю, соняшнику, кукурудзи і сої.

Дослідники зазначили, що значна частина продукції ще лежить на складах, тому ціни, які використовувалися для розрахунку показника EBITDA, є прогнозними і сформовані з урахуванням фактичних цін реалізації продукції та прогнозних цін залишків продукції на момент збору даних.

«Що ж стосується прогнозних цін на сільськогосподарську продукцію, то вони знизилися порівняно з фактичними цінами реалізації продукції у сезоні-2022. Така негативна динаміка спостерігається по всіх досліджуваних культурах, окрім сої: по цій культурі відбулося зростання прогнозної ціни на 10% порівняно з фактом сезону 2022 року», — уточнили в Agrohub.

Сезон-2023 порівняно з попереднім був більш сприятливим за погодно-кліматичними умовами, тож спостерігається вищий рівень урожайності по всіх досліджуваних культурах, зокрема по сої (2,9 т/га порівняно з 2,5 т/га у сезоні-2022).

Водночас витрати на вирощування сільськогосподарських культур кардинально не змінилися: порівнюючи з сезоном-2022 є незначне зростання, яке коливається у межах 5-7%.

«За два роки повномасштабної війни український аграрний бізнес показав високу стійкість до різних несприятливих факторів: від цін і перебоїв з логістикою до постачання ресурсів і техніки та відновлення роботи в умовах обмеженої чисельності персоналу. Незважаючи на всі виклики, агросектор демонструє гнучкість і можливість пристосуватися до різноманітних умов, перебудовуючи сівозміну та шукаючи нові канали реалізації продукції», — коментує  керівниця напряму Agrohub Benchmarking Оксана Боброва.

Дані щодо обсягу збуту сільськогосподарських культур за результатами 2023 року представлені з досліджень Agrohub, проведених серед 80 польових компаній із загальною площею 1,7 млн га у січні-лютому 2024 року. Площа досліджуваних культур: 431,2 тис. га соняшнику, 413,4 тис. га кукурудзи, 339,1 тис. га сої, 302 тис. га озимої пшениці, 157,8 тис. га озимого ріпаку та 16,5 тис. га озимого ячменю.

Джерело: AgroPortal.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/yak-zminyvsya-pokaznyk-ebitda-osnovnyh-agrokultur-v-ukrayini
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати