Як знизить експортний потенціал України вихід рф з “зернової угоди”

Як знизить експортний потенціал України вихід рф з “зернової угоди”
Фото: з відкритих джерел

Зміна маршрутів для транспортування українського зерна після виходу росії з “зернової угоди” скоротить щомісячний експортний потенціал України в два рази, повідомило агентство Bloomberg з посиланням на розрахунки аналітиків компанії Argus Media. 

За їхніми даними, припинення вивезення зерна морем скоротить щомісячний експортний потенціал України з 7-8 млн тонн до 4 млн тонн, і “завдасть серйозного удару по одній з найбільших статей доходів України”.

Зауважимо, у кремлі відмовилися від продовження “зернової угоди”, дія якої завершилася 17 липня.

Що відомо про “зернову угоду”

Угода, відома як Чорноморська зернова ініціатива, була укладена окремо між росією та ООН й Україною та ООН за посередництва Туреччини в липні 2022 року у Стамбулі. Потім її кілька разів продовжували. Наразі термін її дії закінчується 17 липня.

Робота зернового коридору останніми місяцями практично заблокована російською стороною. Ще перед крайнім продовженням угоди, яке було здійснено в травні, рф погрожувала виходом із домовленостей і вимагала виконання низки своїх умов. Ішлося, зокрема, про розблокування зарубіжних активів та рахунків російських компаній, пов’язаних із продовольством та добривами, а також поновлення постачання сільгосптехніки, запчастин та сервісного обслуговування. Крім того, рф хотіла відновлення роботи аміакопроводу “Тольятті-Одеса” та перепідключення “Россільгоспбанку” до системи SWIFT.

Однак нещодавно в росії вкотре заявили про плани зупинити роботу коридору після завершення цього терміну.

Своєю чергою заступник міністра аграрної політики і продовольства України Тарас Висоцький розповідав про наявність альтернативного плану продовження експорту агропродукції, якщо росія вийде з домовленостей. Ішлося про те, щоб розширити пропускну спроможність Дунайського регіону і збільшити можливості з перевалки там. Крім того, триває введення в експлуатацію додаткових пунктів переходу й сухих портів на західному кордоні з Польщею і Румунією.

Джерело: УНІАН

Перегляди: 4
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/yak-znyzyt-eksportnyj-potenczial-ukrayiny-vyhid-rf-z-zernovoyi-ugody
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати