174499

Яка вартість овочів "борщового набору"

Традиційний огляд цін на овочі "борщового набору". Дізнайтесь, як змінились ціни на ринку "Шувар" на картоплю, цибулю, моркву, буряк та капусту за тиждень.

Як змінились ціни на фрукти та ягоди

Як змінились ціни на полуницю та черешню за тиждень? Яка вартість імпортних абрикосів та персиків? Дізнаєтесь відповіді у відео від Інфо-Шувар.

Як змінились ціни на овочі

Огірок стрімко подешевшал - з 30 грн/кг минулого тижня до 9-10 грн/кг! Також знизилась ціна на кабачки - зараз вони коштують 4 грн/кг. Як змінилась ситуація з іншими салатними овочами - дізнаєтесь із відео від Інфо-Шувар.

Сезонні заробітки: скільки платять за збір ягід в Україні

Планам українських заробітчан поїхати за кордон на збирання ягід цього року завадив коронавірус. Багато сезонних працівників залишилися вдома і шукають роботу на українських фермах, повідомляє dw.com.

У цьому сезоні, прогнозують в асоціації "Ягідництво України", середній рівень оплати робіт зі збору ягід може становити 1000-1200 гривень щоденно. Якщо узяти збирання лохини, а цього року кілограм коштує 12 гривень, то заробити ці гроші можна, здавши 100 кілограмів ягід. А які умови праці та чи реально заробити в Україні стільки ж, як у ЄС? 

З постаменту - на поля: фермери відремонтували 75-річний трактор

З постаменту - на поля. У Кіровоградський області фермери вирішили відремонтувати 75-річний трактор, що понад пів століття простояв у селі у якості пам'ятника. Колись на ньому орала землю бабця одного з місцевих механізаторів і от її таракторець знову на ходу. Чи готові в селі проміняти сучасні машини на відновлений раритет – у сюжеті ТСН.

Як українські фермери борються проти домішок у продуктах

Їм набридло, що їхнє молоко мішають із пальмовою олією. Тому фермери відкрили у селі Сагайдак міні-завод з переробки.

Виготовляють тверді сири і готуються робити масло, пише shotam.info.

“Ми годуємо корів екологічними кормами не для того, щоб його псували домішками”, – каже фермер Олексій Кругляк.

Раніше молоко тут скуповувало підприємство з сусіднього району.

“Якщо ми можемо самі переробляти у якісну продукцію, чому б не спробувати”, – ділиться Олексій Кругляк.

Тому фермери встановили сучасне обладнання.

“Воно не передбачає переробку пальмових олій, навіть якщо б ми захотіли”, – розповідає Олексій Кругляк.

На добу переробляють до 10 тонн молока. Та створили 10 робочих місць у селі. Увесь сир продають у власному магазині та готові підкорювати Європу.