Які країни найбільше зацікавлені в купівлі української землі

Які країни найбільше зацікавлені в купівлі української землі

Про це телеканалу  zik.ua заявив екс-міністр закордонних справ України у 2010-2012 роках Костянтин Грищенко.

«Це – більше зацікавленість Близького Сходу, Китаю, європейців, але не в таких масштабах. Звичайно, й американці прийдуть, якщо будуть створені такі передумови, коли це буде легко скуповувати. Тому мене як громадянина теж це питання дуже турбує, і те, що я чую, що через чотири роки вже іноземці зможуть придбати землю, треба дивитися, наскільки це відповідає міжнародній практиці. Є багато країн, які серйозно обмежили право саме на власність», – зауважив Костянтин Грищенко.

“Те, що є інтерес, щоб мати справу з великими агрохолдингами, які будуть залежати, якщо не будуть у власності, американських світових корпорацій, це очевидно. І те, що тут буде мотивація впливати на нинішню, на будь-яку українську владу у цьому сенсі, мені здається теж очевидним”, – застеріг колишній міністр.

Костянтин Грищенко переконаний, що нині слід сконцентруватися на тому, як буде прописана кінцева редакція майбутнього закону про ринок землі та які можуть бути гарантії, щоб забезпечити інтереси українського фермера насамперед, а не агрохолдингів. Колишній міністр припустив, що останні зацікавлені у тому, щоб за чотири роки придбати землі за однією ціною, а потім продати втридорога іноземцям.

Оце, на мою думку, найбільша загроза, бо це може призвести до надмірної концентрації землі у декількох руках, причому не українських, – зауважив Костянтин Грищенко.

Нагадаємо, більшість українців (52%) не схвалюють доручення президента України Володимира Зеленського про скасування мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення, про що свідчать дані опитування Київського міжнародного інституту соціології.

Позитивно ставляться до доручення про введення ринку землі 35% опитаних, 13% не змогли відповісти на питання.

Також  Олексій Гончарук заявив, що ринок землі в Україні відкриють з 1 жовтня 2020 року. 

Раніше повідомлялося, що Уряд запустив інформаційний сайт про проведення земельної реформи та запровадження ринку земель сільськогосподарського призначення.

Джерело: agropolit.com

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/yaki-krayiny-najbilshe-zacikavleni-v-kupivli-ukrayinskoyi-zemli
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати