Які овочі рентабельно вирощувати для себе та на продаж
На ринку завжди є попит на аграрну продукцію, тож заробити на тому, що вирощено власними руками цілком можливо. На початковому рівні прибуток буде невеликим, але освоєння агротехніки та застосування заходів для цільового підвищення виробництва сприятимуть розвитку бізнесу. Вирощувати овочі сезонно чи постійно вирішувати господарю ділянки, бо зведення споруд закритого ґрунту потребує значних інвестицій.
Планувати наступний сезон сільськогосподарських робіт треба заздалегідь. Можна займатися підготовкою вже наприкінці осені, наприклад купити насіння овочів. Це дасть можливість навесні розпочати роботи якомога раніше. Цілковита підготовленість до праці — це перший крок до успіху. Будь-які затримки впливатимуть на строки отримання врожаю, тобто знижуватимуть рентабельність бізнесу.
Що вирощувати у відкритому грунті
Найбільшим попитом у споживачів користуються:
- огірки;
- томати;
- морква;
- капуста;
- буряк;
- цибуля.
Продаж цих овочів завжди прибутковий. Тож як обрати, що саме вирощувати на ділянці. Капусту висаджують у відкритий ґрунт розсадою. Її краще отримати власними силами, щоб мати впевненість у якості продукції. Для цього знадобиться парник або теплиця, бажано з обігрівом, бо строк вирощування розсади складає 55 днів. Таким чином вдасться отримати ранню продукцію.
Щоб збирати томати в червні, треба посадити їх в наприкінці лютого, початку Велику кількість рослин на розсаду можна отримати лише в теплиці, де є умови підтримання необхідного рівня температури, вологості та освітлення. Перенесення строків посіву на більш пізні буде причиною запізнення збору врожаю. Це треба врахувати з метою планування цін на продукцію для продажу.
Морква та буряк не потребують багато втручань. Для отримання гарних врожаїв треба посадити якісне насіння. Під час догляду за культурами потрібно своєчасно провести прорідження насаджень. Виконуються вони, як мінімум двічі за сезон. Це необхідно для того, щоб коренеплоди виросли достатнього розміру. Також важливо регулярно зволожувати ґрунт, видаляти бур’яни, проводити підгодівлю, берегти від появи шкідників.
Принципи отримання ранньої продукції огірків
Культивація культури не є складною, але є деякі нюанси. Батьківщина огірка — тропічні райони Індії. Подібні природні умови треба створити для рослин, щоб вони гарно вегетували та приносили багато плодів. Для проростання насіння потрібна досить висока температура, близько 25℃. По цьому для ранніх врожаїв потрібно вирощувати огірки в теплиці.
У відкритий ґрунт їх можна сіяти наприкінці квітня, початку травня. Пік врожаю приходиться на кінець червня, середину липня. Його можна продовжити. Для цього проводять повторні посіви з розрахованою періодичністю, але не пізніше першої декади липня. Тоді огірки можна буде збирати до перших заморозків, це майже до листопада. У теплиці з обігрівом огірки ростуть у будь-яку пору року за умов отримання у достатній кількості органічних та мінеральних сполук.
Чому варто садити насіння голландської селекції
У Нідерландах дуже добре розвинуте сільське господарство. Країна займає невелику площу, проте вільні ділянки відводить саме під вирощування різноманітних культур. Задля цього розвивається і селекція. Фахівцям вдається отримувати насіння, яке гарно сходить та має гарний генетичний потенціал. Отримані з них рослини добре вегетують та дають багатий врожай. Це дає можливість знизити кількість обробок проти хвороб та шкідників. Овочі, що виростуть, будуть найкращої якості, товарного вигляду та з гарними смаковими характеристиками, тобто цілком рентабельні для вирощування.
Аграрії в Україні теж використовують посадковий матеріал голландської селекції. Він коштує дорожче, проте цілком окупається кількістю зібраної продукції. Переваги очевидні: рослини стійкі до хвороб, вони витримують напади шкідників, бо здатні швидко відновлюватись після незначних пошкоджень. Голландський посадковий матеріал — це доведена якість та надійність. Інтернет-магазин насіння https://vesnodar.com.ua/ua/ пропонує овочеводам ознайомитися з представленим асортиментом від кращих світових селекційних компаній та придбати необхідне.