Які перспективи нарощення експорту свинини з України

Які перспективи нарощення експорту свинини з України
Фото: з відкритих джерел

Цьогоріч непроста ситуація на внутрішньому ринку свинини змусила багатьох виробників усе пильніше спостерігати за експортними здобутками та імпортною активністю інших країн світу. Ізольованість України від них через статус АЧС позитивної країни не дозволяє повноцінно долучитися до гри глобального ринку свинини. Водночас навіть у цих умовах зовнішні поставки не тільки не зупинилися, а й протягом 2021-го демонструють позитивну динаміку. Які перспективи нарощення експорту свинини з України – ділилися експерти.

Про це повідомляє пресслужба Асоціації «Свинарі України».

Так, за словами Олександри Бондарської, керівника аналітичного відділу Асоціації «Свинарі України», незважаючи на обмеженість вибору напрямків збуту для вітчизняних експортерів свинини, цьогоріч відзначаємо підвищення активності зовнішніх поставок, які за 9 місяців перевищили минулорічний доробок на 12% та у понад 1,5 рази результати трьох кварталів 2020-го. Найзатребуванішими експортними позиціями у січні-вересні стали морожена свиняча грудинка (41,3%), морожені свинячі лопатки та їх відруби (19%), а також інша необвалена морожена свинина (18,9%).

«Перспективним для вітчизняних експортерів свинини буде не тільки розвиток торгівлі з лояльними та дефіцитними ринками Азії та Океанії, а й відновлення торгівлі з країнами-сусідами та налагодження поставок до країн Африки», зауважила Олександра Бондарська.

Водночас, Костянтин Паскевич, директор Департаменту міжнародних комунікацій внутрішніх та зовнішніх зв’язків, зауважив, що ініціатива відкриття того чи іншого ринку має надходити безпосередньо від бізнесу:

«Спершу виробники звертаються до Держпродспоживслужби з листом-запитом щодо відкриття доступу до конкретного ринку для певного продукту. При цьому бажано, щоб відповідний намір був не від одного-двох підприємств, які бажають зробити разові поставки. В ідеалі, запит має надходити від галузевого об’єднання після дослідження ринку, коли є розуміння перспектив, які він відкриває. Адже на відкриття ринків витрачається не тільки час, а й державні кошти».

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/yaki-perspektyvy-naroshhennya-eksportu-svynyny-z-ukrayiny
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати