Tempo950x100

Tempo300x100

Які прояви мають кліматичні зміни в Україні

Які прояви мають кліматичні зміни в Україні
Фото: з відкритих джерел

В останні роки на території України відбулися часткові зміни атмосферної циркуляції: вологий кліматичний цикл змінився на сухий, через що підвищилися значення місцевих циклонів, зокрема чорноморських, середземноморських повітряних мас – унаслідок зменшення впливу атлантичних повітряних мас, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Збільшується нерівномірність й інтенсивність опадів, тривалість бездощових періодів, зростає ймовірність агрономічно несприятливих атмосферних явищ – посухи, суховіїв, ураганів, пилових бур тощо.

Наслідком цього стало зменшення кількості атмосферних опадів у період вегетації кукурудзи, у критичні періоди розвитку рослин відзначено зниження відносної вологості повітря, збільшення середньодобової температури повітря, що призводить до неповного запилення і, як наслідок, зменшення врожайності через череззерницю.

Збільшується кількість днів із суховійними явищами. Якщо спостерігаються атмосферні опади, то вони мають зливовий характер, що малоефективно, а іноді й негативно впливає на ріст і розвиток рослин.

Зауважимо, цього року в Україні зафіксували багато погодних рекордів. Зокрема, кілька температурних рекордів зафіксували в Україні наприкінці серпня та у вересні, третя декада жовтня була однією з найтепліших за весь період спостережень, а наприкінці листопада у Києві зафіксували рекордну добову кількість опадів. Крім того, два рекорди добової кількості опадів зафіксували в липні, а травень у багатьох областях був рекордно посушливим.

Джерело: AgroTimes

Перегляди: 14
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/yaki-proyavy-mayut-klimatychni-zminy-v-ukrayini
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати