Яку агропродукцію імпортуємо та звідки?

Яку агропродукцію імпортуємо та звідки?

Цікаво – а що імпортуємо та звідки?

Про це пише expres.ua.

“До трійки основних продуктів, які завозимо з інших країн, входить насіння соняшнику, морожена, а також свіжа або охолоджена риба і тютюнова сировина. Активно імпортуємо пальмову олію і фрукти, зокрема банани й цитрусові, концентрати кави, чаю та замінники кави”, – зазначає Дарія Гриценко, експерт аграрних ринків Українського клубу аграрного бізнесу.

“Приміром, за перше півріччя за кордоном закупили насіння олійних (переважно соняшнику) на 217 млн дол., риби, ракоподібних і молюсків (переважно мороженої риби) – на 205 млн дол., плодів та горіхів – на 204 млн дол., тютюну та виробів з нього – на 172 млн дол. Різні харчові продукти, у тому числі концентрати чаю та кави, імпортували на суму 162 млн дол. Ці позиції разом становлять 45% у загальній вартості агропродовольчого імпорту. Крім того, значною є вартість поставок насіння кукурудзи (93 млн дол.) та пальмової олії (75 млн дол.). Усю цю продукцію імпортуємо, бо її або не виробляють у нас (екзотичні фрукти, морська риба, кава, чай, пальмова олія), або використовують для конкретних потреб, наприклад, високоякісне насіння кукурудзи і соняшнику агрохолдинги завозять для сівби”, – підкреслює Микола Пугачов, заступник директора Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки”.

За його словами, близько 45% імпорту припадає на країни ЄС (мова передусім про Польщу, Німеччину і Францію). Ще 24% йде з Азії, 16% – з Америки. Майже 8% продукції АПК завозимо з Туреччини (здебільшого насіння соняшнику, цитрусові та помідори), Польщі (яблука і м’ясо птиці), Німеччини (екстракти кави та чаю, насіння, плоди для сівби), США (насіння соняшнику, морожена риба, тютюнова сировина) і Франції (насіння соняшнику, кукурудзи і продукти для годівлі тварин).

За перше півріччя, у ЄС Україна купила агропродукції на 1 млрд 29 млн дол, у країн Азії – на 443 млн дол., країн Латинської Америки – на 176 млн дол., країн Африки – на 107 млн дол.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/yaku-ahroprodukciyu-importuyemo-ta-zvidky
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    26 Липня

    Шовкопряди, черв’яки та коники: 16 видів комах погодили для вживання у їжу

    Китай суттєво збільшив імпорт російської пшениці, але скоротив закупівлю кукурудзи

    Мінагрополітики та Держпродспоживслужба отримали нове ІТ обладнання придбане за кошти ЄС

    Україна збільшує експорт сої

    На залізничній мережі України навантажено понад 1,6 млн т зернових у липні

    Іспанія залишиться одним з основних напрямків експорту української пшениці та кукурудзи

    Українські аграрії мають обирати інновації і сучасні технології, щоб конкурувати з європейськими фермерами

    Понад 5,8 тис. вагонів з агропродукцією відправлено зі знижкою 30%

    Понад 9 тисяч агрогосподарств залучили цього року кредити на розвиток

    Експорт кукурудзи в 2024/25 МР може стати найнижчим за останні 8 сезонів, пшениці — за 11

    БІЛЬШЕ НОВИН