Японці масово переходять на альтернативи рису через рекордне зростання цін

Японці масово переходять на альтернативи рису через рекордне зростання цін
Фото: з відкритих джерел

У Японії швидке зростання цін на рис суттєво впливає на харчові звички населення. Споживачі дедалі частіше намагаються зекономити: до рису додають клейкий ячмінь або ж повністю замінюють традиційний продукт альтернативами, такими як хліб і макарони.

Про це розповідає AgroReview

Попит на ячмінь і альтернативи зростає

За інформацією Міністерства сільського господарства Японії, на початку квітня 2025 року середня ціна 5-кілограмового мішка рису в супермаркетах досягла 4214 єн (близько 29 доларів США), що у понад два рази перевищує показник минулого року. Прагнучи знизити витрати на страви із рису, мережа магазинів Lawson із 23 квітня почала продавати в 130 магазинах району Токіо нові онідзірі – рисові кульки з додаванням клейкого ячменю, який частково замінює білий рис. Такий ячмінь не лише має липку текстуру, а й багатий на харчові волокна, тож його все частіше використовують і в бенто. Завдяки тому, що 100 г ячменю у поєднанні з двома склянками рису дають три склянки готового продукту, ціну на онідзірі вдалося зберегти незмінною. Виробник Hakubaku зафіксував безперервне зростання продажів клейкого ячменю вже одинадцять місяців поспіль до березня 2025 року, а з 12 квітня навіть запровадив додаткові зміни на виробництві у вихідні.

Зміна споживчих вподобань і проблеми аграріїв

«Зростання цін на рис змушує споживачів шукати дешевші альтернативи. За даними дослідницької компанії TrueData, у лютому 2025 року продажі замороженої піци та гратену в супермаркетах зросли на 24%, макаронів – на 20%, тоді як продажі рису знизилися на 10%. Жителька Токіо у віці 70 років зазначила, що стала частіше купувати локшину, а таксист із префектури Чіба розповів, що перейшов на хліб на сніданок і кілька разів на тиждень їсть пасту. Імпорт рису з-за кордону частково компенсує дефіцит: у лютому 2025 року Японія імпортувала майже 40% від загального обсягу імпорту за весь 2023 фінансовий рік».

Водночас сільськогосподарський сектор Японії стикається з новими викликами. Фермер Морі Мічіхіро з міста Кусіма, що в префектурі Міядзакі, який вирощує лише столовий рис, наголошує: державна політика щодо контролю виробництва рису призвела до серйозних наслідків. На його думку, зростання цін між кооперативами та виробниками майже не відчувається, а високі витрати на паливо й обладнання не дають змоги отримати прибуток. Чимало фермерів припинили вирощувати рис через похилий вік, що суттєво звужує потенціал розширення виробництва. Морі також переконаний, що значно підвищити врожайність у найближчій перспективі буде складно.

Ці процеси підкреслюють глибокі проблеми для японської економіки і суспільства. Споживачі вимушено переходять на дешевші продукти, а виробники стикаються з нерентабельністю. Якщо не буде проведено реформ у сільськогосподарській політиці та не стабілізуються ціни, Японія може зіштовхнутися з подальшим скороченням виробництва рису, що створює ризики для продовольчої безпеки країни, де рис залишається ключовим елементом культури та щоденного раціону.

Перегляди: 156
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/yaponczi-masovo-perehodyat-alternatyvy-rysu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

Новини