Tempo950x100

Tempo300x100

Є всі передумови очікувати позитивного проходження перезимівлі озимих в Україні

Є всі передумови очікувати позитивного проходження перезимівлі озимих в Україні
Фото: з відкритих джерел

У цілому погодні умови більшої частини грудня були задовільними для перезимівлі озимих зернових культур в Україні. Про це у своєму місячному звіті зазначили фахівці Національної академії аграрних наук України.

«Так, наприклад, упродовж більшої частини третьої декади грудня утримувалася мінлива, значно тепліша за звичайну, як для цієї пори року, з порівняно значною кількістю опадів погода. Впродовж цього періоду середньодобові температури повітря варіювали від 1,6°С морозу до 5,5°С тепла. В окремі дні максимальна температура повітря підвищувалася до 7,4°С, а поверхня ґрунту прогрівалася до 9,0°С. У нічний час температурні показники знижувалися до -5,0 та -6,2°С відповідно», – зазначили вчені.

Також вони акцентували, що подальший стан посівів озимих буде залежати від погодних умов – температурного режиму та кількості опадів, а в разі сильних морозів – наявності і висоти снігового покриву на полях.

«Разом з тим, враховуючи погодні умови початку календарної зими та стан озимих культур, який перед зимівлею на більшості посівних площ відмічався як добрий і задовільний, є всі передумови сподіватися, що рослини в подальшому зможуть успішно протистояти можливим несприятливим погодним умовам, як це відбувалося останніми роками», – підкреслюється у звіті.

Джерело: АПК-Інформ

Перегляди: 18
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ye-vsi-peredumovy-ochikuvaty-pozytyvnogo-prohodzhennya-perezymivli-ozymyh-v-ukrayini
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати