178171

ЄБРР надав агрохолдингу "Астарта" $10 мільйонів кредиту

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на прес-реліз ЄБРР.

Як зазначається, кредит терміном на два роки допоможе компанії в реалізації її планів, пов'язаних із впровадженням точного землеробства, зокрема з обробкою понад 230 тис. га земель, діяльністю цукрових заводів та інших підприємств.

Наголошується, що "Астарта" впроваджує ці сучасні сільськогосподарські технології для поліпшення врожайності сільськогосподарських культур та зменшення використання мінеральних добрив на 15%.

У рамках цього проєкту компанія пропонує випускникам шкіл та студентам, які бажають працювати в агробізнесі, спеціалізовану навчальну програму, йдеться у пресрелізі.

ЄБРР запустив два Пакети солідарності у відповідь на кризу COVID-19 і планує направити всі свої бізнес-інвестиції в 2020-21 роках, загальний обсяг яких повинен скласти до 21 млрд євро, на подолання економічних наслідків цієї кризи.

Як зазначається, ЄБРР - найбільший міжнародний фінансовий інвестор в Україні. З початку діяльності в країні банк взяв на себе зобов'язання з надання майже 15 млрд євро в рамках 466 проєктів.

Розділяй та оптимізуй: як зберегти поголів'я ВРХ в 2020 - досвід Ristone Holdings

В останні роки в тваринницьких господарствах України помітна стійка тенденція до скорочення поголів'я великої рогатої худоби. За даними Державної служби статистики на весну 2020 року, за останній рік кількість голів зменшилася на 7,2%. Розведення ВРХ в Україні є досить складним напрямком агробізнесу, що потребує більш стабільних економічних умов і державної підтримки.

Цією сферою тваринництва сьогодні займається 7 підприємств в складі агрохолдингу Ristone Holdings - це агрофірма ім. Горького, «Орільська», «Дружба-Казначеївка», «Чумаки», «Агроальянс», «Мрія», «Приорільська». Про те, як йдуть справи з розведенням великої рогатої худоби в господарствах, розповів координатор тваринницького напряму Ristone Holdings Олег Ємець:

- У нинішніх умовах розведення ВРХ не назвеш простою справою, навіть якщо порівнювати з іншими тваринницькими напрямками - курячим і свинячим. У свинарстві, наприклад, для харчування свиней зараз можна просто купити комбікорм, в якому вже будуть всі необхідні поживні компоненти для інтенсивного росту. Для великої рогатої худоби корм необхідно вирощувати, в результаті прямий прибуток виходить менший, ніж при реалізації свиней. Але не можна забувати про те, що цей напрямок не існує сам по собі, він тісно пов'язаний з рослинництвом. Без ВРХ не буде врожаю на полях. Ті господарства, які займаються тільки рослинництвом, часто отримують урожай в 2 рази менше, ніж ті, у яких є і тваринництво. І це не тільки за рахунок добрив, які ми отримуємо від корів, а й за рахунок сівозміни. Після того як заготовили корми, на цій землі ми засіваємо пшеницю і отримуємо урожай в 2-3 рази більше. Тому розведення ВРХ в структурі багатопрофільного холдингу, яким є Ristone Holdings, дуже важливий компонент. Молочне тваринництво дає не тільки прямий, а й непрямий прибуток. Ми це розуміємо, тому намагаємося зберегти цей напрямок, по максимуму оптимізуючи всі доступні нам ресурси.

Читайте також: Як забезпечити щорічне підвищення продуктивності молочного тваринництва: досвід Ristone Holdings

- Чи спостерігається в господарствах холдингу тенденція до скорочення? З чим вона пов'язана?

- З нашими господарствам статистика неоднорідна - в одних ми скорочуємо поголів'я, в інших - розширюємо. Перш за все, скорочення відбувається там, де немає умов утримання, де відбувається активний забір землі. В наслідок цього виникає нестача кормових засобів, і господарству доводиться йти на скорочення. Якщо ж доступні для вирощування корму площі не скорочуються, ми не тільки зберігаємо поголів'я в господарстві, а й намагаємося поступово нарощувати його. Краще розповісти на прикладі. У нас є три господарства поруч - «Дружба-Казначеївка», Агрофірма ім. Горького і «Чумаки».

Так, в Казначеєвському господарстві ми плануємо повністю звільнитися від поголів'я ВРХ до вересня, і переключитися на розвиток свинарства. Це пов'язано зі зменшенням площі земель під корм. В Агрофірмі ім. Горького і «Чумаках» зараз умови утримання ВРХ набагато краще, ніж в тій же Казначеївці, тут не бракує корму, тому в цих господарствах ми будемо збільшувати кількість голів. Ми працюємо індивідуально по кожному господарству: де необхідно скорочуємо поголів'я, де є потенціал - намагаємося розвивати цей напрям.

Довідка: В Агрофірмі ім. Горького поголів'я ВРХ збільшилася з 998 до 1654 од., В господарстві «Чумаки» - з 547 до 1163. Скорочення поголів'я спостерігається в господарствах «Агроальянс» - з 960 до 645 од., В агрофірмі «Орільська» - з 1187 до 765. В господарствах «Дружба-Казначеївка» і «Приорільська» буде проведена повна ліквідація поголів'я (всього 1207 голів). Агрофірма «Мрія» має стабільне поголів'я з 351 од. ВРХ.

- Через що відбувається забір землі у господарств?

- На 2019-2021 роки припав час переукладання договорів з пайовиками. Не всі власники паїв зараз вирішують продовжувати ці договори, деякі хочуть самостійно займатися сільським господарством. Цьому сприяє і більш лояльні податкові умови для маленьких фермерських господарств. Крім того, багато людей зараз не хочуть віддавати свої паї в оренду через відкриття ринку землі. У підсумку нам доводиться адаптуватися до нових обставин. Переукладання договорів з пайовиками викликало серйозні зміни і в структурі наших господарств, але ми готові до нових викликів, і завжди сприймаємо їх як можливості для розвитку.

Ми вже не перший рік працюємо над тим, щоб скорочувати площі землі під кормові культури для тваринництва, підвищуючи їх ефективність. Наприклад, на базі АФ ім. Горького ми в цьому році засіяли 37 га новою кормовою травою NutriFibre, яка має більш високу врожайність і поживні властивості.

"Кернел" планує збільшити експорт зернових на 20%

"Кернел", одна з найбільших українських аграрних груп, має намір в 2021 сезоні (липень-червень) наростити експорт зернових з України на 20,3% - до 9,5 млн тонн і переробку соняшнику на 1,7%, до 3,5 млн тонн, йдеться в річному звіті холдингової компанії групи Kernel Holding SA (Люксембург), пише Інтерфакс-Україна.

Згідно з ним, компанія прогнозує в нинішньому році скорочення врожаю на всіх ключових культурах України.

"Очікується, що урожай соняшнику в 2021 фінансовому році знизиться на 14% г / г - до 14,2 млн тонн, а урожай зерна, ймовірно, скоротиться на 8% г / г - до 67 млн тонн для трьох основних культур: кукурудзи, пшениці і ячменю. Це означає, що конкуренція за сировину буде посилюватися, хоча тенденція до зростання світових цін на сировинні товари буде частково компенсувати знижувальний тиск на рентабельність всіх наших сегментів в новому сезоні", - цитується в звіті голова ради директорів" Кернел "Андрій Веревський .

Незважаючи на це "Кернел" планує переробити 3,5 млн тонн насіння соняшнику і поставити на експорт 9,5 млн тонн зерна з України.

"Серед факторів, що сприяють розвитку наступного сезону, варто зазначити цінове середовище. Ціни на соняшникову олію набагато вище, ніж минулого року, що позитивно позначиться на маржі переробки. Ціни на зерно також відносно непогані, що знижує тиск на врожайність сільськогосподарських культур", - зазначив Веревський.

За його словами, два інших аспекти, що підтримують прибуток компанії в наступному сезоні - це річний внесок нового перевалочного комплексу TransGrainTerminal в порту Чорноморськ і очікувана EBITDA розміром до $ 15 млн, генерована проектами відновлюваної енергетики, які зараз запроваджуються в експлуатацію.

"Деяке полегшення приходить і з витратами: ми не очікуємо подальшого зростання витрат в сільськогосподарському бізнесі в наступному сезоні", - повідомив голова ради директорів "Кернел".

"Кернел" - найбільший у світі виробник і експортер соняшникової олії, провідний виробник і постачальник сільськогосподарської продукції з регіону Чорноморського басейну на світові ринки. Вертикально інтегрована структура компанії будується на тісно пов'язаних між собою бізнес-сегментах: виробництво, експорт і внутрішній продаж соняшникової олії; рослинництво; експорт зернових культур; надання послуг зі зберігання і перевалки зерна на елеваторах і портових терміналах.

"Кернел" завершив 2020 фінансовий рік з чистим прибутком $ 123 млн, що на 31% менше, ніж у 2019 ФР. Його виручка за цей період зросла на 4% - до $ 4,11 млрд, EBITDA - на 28%, до $ 443 млн.

У 2020 фінансовому році "Кернел" наростив експорт зерна на 30% у порівнянні з минулим ФР - до 7,9 млн тонн, продажі соняшникової олії знизилися на 6% - до 1,52 млн т. У 2020 ФР заводи холдингу збільшили переробку олійних на 9% у порівнянні з торішнім показником - до 3,44 млн тонн.

Як забезпечити щорічне підвищення продуктивності молочного тваринництва: досвід Ristone Holdings

Так, «Агрофірма ім. Горького» за останні 3 роки (з 2017 по 2019 рр.) збільшила продуктивність на дійну голову з 8767 кг до 10086 кг молока на рік, АФ «Дружба-Казначеївка»- з 6765 до 7620 кг, а «Чумаки»- з 6697 до 7032 кг.

245.jpeg

Команда Ristone Holdings впевнена, що в нинішніх економічних обставинах підвищення ефективності тваринництва і оптимізація витрат на цей напрямок - це найбільш виважена стратегія, тому ми сфокусували свою увагу на впровадженні інноваційних технологій. Наш багаторічний досвід дозволив виділити 5 ключових факторів для досягнення прогресу в продуктивності ВРХ.

1. Генетика
У господарствах Ristone Holdings запліднення відбувається тільки штучним способом, проводиться відбір биків з високим генетичним потенціалом. Фахівці строго контролюють своєчасність запліднення і прагнуть щорічно отримувати потомство від кожної корови.

Щоб реалізувати генетичні передумови високої молочної продуктивності корів, оптимізовані функції відтворення шляхом індивідуального контролю міжтельного періоду. Так, для одних корів цей період може становити 365 днів, а іншим буде недостатньо і 450 днів через високу продуктивність в період всієї лактації.

В агрофірмах забезпечується суворий контроль отелень для нетелей, фахівці стежать, щоб кожна телиця дала приплід не пізніше, ніж на 24-й місяць життя.

2. Годування
Створення грамотного раціону харчування - вкрай важливий фактор в молочному тваринництві, адже він впливає не тільки на кількість молока, але і на його якісні характеристики: підприємства Ristone Holdings виробляють тільки молоко екстра-класу.

Тваринники підбирають кормові культури з високою поживною цінністю, стежать за своєчасністю посівів, обробкою культур і збором врожаю, контролюють раціон і розробляють оптимальні схеми для змішування кормів. Крім того, в господарствах проводять угруповання тварин за продуктивністю і періоду лактації, і підбирають оптимальний раціон для кожної групи.

Одним з останніх нововведень в цій сфері став засів нової трави NutriFibre, яка має більш високу врожайність і поживну цінність, а також відрізняється хорошою стійкістю до посухи. Раніше використовувалася люцерна, однорічні горох і ячмінь.

3. Утримання
На підприємствах приділяється величезна увага умовам утримання тварин, це передбачає наявність індивідуальних боксів, стабільного водопиття, продуманої вентиляції та освітлення.

4. Професійні кадри
Фахівці ферм Ristone Holdings мають великий досвід в роботі з великою рогатою худобою та постійно поповнюють свою базу актуальними знаннями в цій сфері, вони розуміють, що необхідно тваринам в різні періоди їх фізіологічного розвитку.

Тваринники регулярно відвідують спеціалізовані виставки та конференції як в Україні, так і за її межами.

5. Щомісячний контроль
На фермах проводиться обов'язковий щомісячний контроль за показниками молока - продуктивність, дні лактації, жир, протеїн, лактоза, точка замерзання, азот сечовини, кількість соматичних клітин.

- Важливий фактор для молочного тваринництва - це стабільність. Корова - тварина, яка дуже болісно реагує на зміни в повсякденному житті, тому було прийнято рішення, і воно себе виправдало, всі основні операції на фермах виконувати строго відповідно до встановлених технологічних графіків. Всі ці дії в комплексі, при регулярному аналізі, оцінці динаміки привели до підвищення не тільки продуктивності, але і вивели тваринництво в прибуток. З урахуванням всіх цих факторів можливо отримувати рентабельність в межах 30-40%. - резюмував координатор тваринницького напряму Олег Ємець.

У Ristone Holdings відзначають, що молочне тваринництво в Україні зараз переживає складний період, потребує державної підтримки і більш стабільної економічної ситуації, але планомірна робота, упор на сучасні технології дозволяють підвищувати продуктивність виробництва молока навіть в таких умовах.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Молочний альянс встановив італійську лінію з виробництва моцарели за мільйон євро

Про це в Facebook повідомив співвласник Молочного альянсу Олександр Деркач, пише НВ.

За його словами, установка автоматизованої лінії фірми COMAT обійшлася у 1 млн євро інвестицій. Її потужність дозволить виробляти 10 т продукції на добу.

Деркач також повідомив, що до кінця жовтня продукт з’явиться в продажу, причому буде надходити, як на внутрішній ринок, так і на експорт.

МХП: сьогодні в Україні ми вже говоримо про технології біогазу 5.0

Про це заявив заступник голови правління МХП Олександр Домбровський під час онлайн-семінару “Перспективи виробництва і споживання відновлюваних газів в Україні”, передає УНН.

"Ціна енергетичної незалежності – підкреслює актуальність тематики виробництва відновлюваних газів в Україні. Адже за роки незалежності Україна імпортувала лише з РФ природного газу на суму більше 100 млрд дол США.

Компанія МХП – це не тільки провідний агрохолдинг України, ми активно працюємо над формуванням власної енергетичної безпеки, виробляємо чисту енергію на 2-х біогазових комплексах та впроваджуємо новітні технології", - зазначив він.

За словами Домбровського, Innovation agenda МХП, тобто інноваційні пріоритети, з напряму відновлюваних газів - це:

- Новітні біогазові технології;

- Біометан;

- "Зелений" СО2;

- "Зелений" водень;

- Інтеграція еко- та енергоінноваційних технологій;

- Research and Innovation.

Підходи до менеджменту в біогазі можуть бути різними, вказує Домбровський: від спрощених технологій, де є питання до якості, до глибоких технологічних та інноваційних рішень, зокрема біометану та "зеленого" водень.

"Сьогодні ми вже обговорюємо та починаємо імплементувати технології "Біогаз 5.0". Це утилізація відходів, виробництво чистої енергії та органічні добрива, скорочення викидів парникових газів, виробництво СО2 та біометану , а також інтеграція технологій "зеленого" водню.

Тема, яку ми обговорюємо, має два ключових аспекти: енергетичний ресурс, який ми будемо використовувати всередині країни, та енергетичний ресурс, який ми хочемо виробляти для експорту в країни ЄС. Це принципова позиція, тому що інфраструктура достатньо складна: це системи очистки і підготовки біометану, який має відповідати жорстким європейським критеріям, а також логістика цього біометану. І закачувати газ в трубу для локального споживання та у ГТС України — це завдання різні", - резюмував Домбровський.

 

Довідка: МХП — один з найбільших агрохолдингів України, у структуру якого входить “МХП Еко Енерджи”, що займається новітніми розробками у сфері біоенергетики.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.