178171
182818

ЄБРР виділив Agrofusion € 10 млн

Про це свідчать дані на саййте ЄБРР, пише agroportal.ua.

«Позика буде використана для фінансування зростаючих потреб в оборотному капіталі Agrofusion Group. Цей проект був схвалений в контексті реакції банку на пандемію COVID-19 », - йдеться в повідомленні.

Відзначається, що фінансування забезпечить необхідну ліквідність сільськогосподарської та переробної діяльності компанії до листопада 2020 року і далі.

«Таким чином, це допоможе групі зберегти свої інвестиції, які були частиною початкового проекту банку і Agrofusion, затвердженого в 2017 році», - уточнили в ЄБРР.

Довідка: Agrofusion - вертикально інтегрований сільськогосподарський холдинг із замкнутим циклом виробництва, по вирощуванню томатів і їх подальшою переробкою в томатну пасту. Підприємства компанії розташовані на півдні України - в Миколаївській і Херсонській областях. Компанія об'єднує три заводи, 20 тис. га зрошуваних земель і два тепличних комплекси по вирощуванню розсади. Холдинг виробляє томатну пасту під торговою маркою ТМ «Інагро».

Ваш вибір 'Подобається'.


Український виробник пива вийшов на ринок Казахстану

Про це повідомляє прес-служба пивоварні «Уманьпиво».

«Наша пивоварня стала першим пивним брендом, який зайшов на цей ринок. Перша відправка — понад 23 тисячі пляшок пива. Вже найближчим часом у мережевих супермаркетах Казахстану можна буде купити продукцію нашої пивоварні», — розповів Ігор Кисіль, СЕО компанії «Уманьпиво».

Слід додати, що підприємство експортує свою продукцію у понад 10 країн світу, зокрема до Ізраїлю, Польщі, Молдови, Німеччини, Білорусі.

Джерело: Agravery.comВеликий вітчизняний агрохолдинг скоротив чистий прибуток у 4 рази

Згідно зі звітом компанії на Варшавській фондовій біржі, її консолідований виторг за січень-червень цього року скоротився на 23,6% - до EUR172,13 млн, оскільки більша частина врожаю зернових і олійних культур минулого року була продана в 2019 році. В результаті на сільськогосподарський сегмент довелося 32% від загальної виручки у порівнянні з 46% за перше півріччя 2019. Виручка в сегменті сільськогосподарського виробництва знизилася в 1,9 разу - до EUR54,47 млн. На експорт довелося 96% виручки сегмента в порівнянні з 91 % в січні-червні 2019 року.

Цукровий сегмент в звітному періоді показав зростання виручки на 3% - до EUR56,8 млн на тлі стабільних обсягів продажів і збільшення ціни реалізації цукру на 7% р/ р - до EUR354 за тонну. Експорт склав 9 тис. тонн, що на 36% нижче за показник у першому півріччі 2019, оскільки світові ціни не заохочували експорт з України.

Виручка в сегменті переробки сої знизилася на 12% - до EUR40 млн через зниження обсягів продажів. На експорт припало 86% виручки сегмента. Сегмент тваринництва забезпечив виручку розміром EUR18,08 млн, що на 8% більше, ніж у січні-червні 2019 року, що обумовлено більш високими цінами на молоко, які компенсували зниження обсягів продажів.

Загалом експорт компанії забезпечив EUR92 млн, або 53% консолідованої виручки компанії.

Валовий прибуток "Астарти" знизився в звітному періоді на 8,2% - до EUR64,9 млн, що відповідає рентабельності валового прибутку в 38% (проти 31% в першому півріччі 2019). EBITDA знизилася на 4% - до EUR67 млн, EBITDA margin склала 39% проти 31% за січень-червень 2019 року.

"Астарта" повідомила про операційні грошові потоки в розмірі EUR46 млн у порівнянні з EUR97 млн у першому півріччі 2019. У звіті наголошується, що капітальні витрати при жорсткому контролі склали на рівні EUR10 млн.

"Ці заходи дозволили компанії погасити ще EUR20 млн банківського боргу. В результаті чистий борг знизився до EUR239 млн, що відповідає співвідношенню чистий борг / EBITDA на рівні 3,2x на кінець першого півріччя 2020. Станом на кінець січня-червня 2020 року порушення певних ковенант все ще мало місце, але керівництво вважає, що банки не будуть прискорювати погашення кредитів", - йднться в звіті компанії.

У звіті "Астарти" зазначається, що напередодні посівного сезону 2020 року компанія зосередила увагу на модернізації сільгосптехніки в рамках капітальних витрат на технічне обслуговування. Застарілі 47 тракторів були замінені на 31 новий від John Deere, що дозволило зробити точну посадку (в межах 3 см) і вивільнити до 30 співробітників. "Астартою" також було закуплено інше сільськогосподарське обладнання, таке як сівалки і обприскувачі.

Станом на 12 серпня компанія зібрала ранні зернові культури, такі як озима пшениця та ріпак, у кількості 230 тис. тонн і 4 тис. тонн при середній врожайності 4,8 т / га і 2,6 т / га, відповідно.

Як повідомлялося, "Астарта" в 2019 році отримала EUR1,69 млн чистого прибутку проти EUR18,26 млн чистого збитку в 2018 році, виручка зросла на 20,4% - до EUR448,01 млн.

"Астарта" - вертикально інтегрований агропромисловий холдинг, який здійснює діяльність у восьми областях України. У його складі вісім цукрових заводів, агрогосподарства із земельним банком 243 тис. га і молочні ферми з 24 тис. голів великої рогатої худоби, сім елеваторів, біогазовий комплекс і завод з переробки сої в Полтавській області (ТОВ "Глобинський переробний завод").

Джерело: Інтерфакс-Україна

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Співвласник мережі супермаркетів «Сільпо» купує агрофірму на Буковині

Співвласник торгово-промислової групи Fozzy Group Володимир Костельман планує придбати "Агрофірму "Оршівську" в Чернівецькій області у компанії "Сварог Вест Груп".

Як повідомляє БізнесЦензор, про це йдеться у документах Антимонопольного комітету України.

Зазначається, що він планує купити понад 50% капіталу агрофірми.

ТОВ "Агрофірма "Оршевська" входить до складу агрохолдингу "Сварог Вест Груп". Група об'єднувала підприємства в Хмельницькій, Чернівецькій та Житомирській областях з земельним банком близько 40 тис. га, займалася рослинництвом, тваринництвом і садівництвом.

Fozzy Group - один з найбільших українських ритейлерів з близько 690 торговими точками на всій території країни. Станом на 2019 рік загальна площа магазинів Fozzy Group становила понад 1 млн кв. м.

Ваш вибір 'Подобається'.


Зі складів державного агрогіганта зникло 600 т зерна

Теґи: 

Зі складів Державної продовольчо-зернової компанії у Чернігівській області зникло 600 т зерна. У компанії повідомляють, що нестачу виявили після інвентаризації залишків зернових і одразу повідомили НАБУ. Про це інформує AgroPolit.com.

Як розповідає дописувач в одній із профільних груп у Telegram, НАБУ проводить обшуки в місті Бобровиці Черніговської області, а усю закупку в компанії зупинено.

ДПЗКУ проінформували, що після призначення в.о. голови правління компанії Василя Коваленка провели інвентаризацію залишків зернових на підприємствах ДПЗКУ, за фактами нестачі направлено звернення до правоохоронних органів.

У компанії зазначають, що обшук на філії Хлібна база №83 (м. Бобровиця, Чернігівська область) було проведено 5 серпня за фактом недостач за період 2019 року. Тобто обшук проводився після звернення ДПЗКУ до НАБУ.

Ваш вибір 'Подобається'.


МХП до кінця року відкриє близько 50 м’ясомаркетів

Агрохолдинг МХП до кінця року відкриє близько 50 м’ясомаркетів по всій Україні.
По це Укрінформу повідомили в компанії.

«МХП відкриє близько 50 м’ясомаркетів по всій Україні до кінця року. Вже успішно працюють нові торговельні точки у Ковелі, Сумах, Миколаєві та Дубно... До кінця літа відкриється новий магазин у Черкасах, у вересні – у Кропивницькому та Києві», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що відкриття магазинів нового формату відповідає стратегії МХП щодо перетворення із сировинної компанії на кулінарну. Так, окрім широкого вибору свіжого м’яса, магазини пропонують споживачам м'ясо в маринадах, ковбаси та іншу продукцію, що допоможе зекономити час на приготуванні їжі.

«Ми хочемо, щоб люди менше часу витрачали на приготування їжі і більше – на радість спілкування за смачним обідом чи вечерею. Новий формат магазинів саме про це. Нам приємно, що такий підхід МХП поділяють і покупці, і наші партнери. МХП отримало шквал заявок і запитів від партнерів на відкриття магазинів нового формату по всій Україні. Це означає, що і стратегія МХП, і її реалізація є правильними та успішними. Не зупиняємося!» - акцентувала речниця МХП Ірина Ванникова.

В агрохолдингу поінформували, що відкриття магазину у м. Черкаси планується на 28 серпня.