Tempo950x100

Tempo300x100

ЄС допомагає Угорщині подолати молочну кризу

ЄС допомагає Угорщині подолати молочну кризу
Фото: з відкритих джерел

Протягом останніх двох років молочна галузь Угорщини переживає кризу. Згідно жовтневому звіту Угорської ради молочних продуктів, інфляція стримує споживчий попит і в країну завозиться імпортна продукція, яка складає конкуренцію товарам національних виробників на полицях супермаркетів. У деяких випадках європейські молочні продукти завозились в Угорщину за цінами, значно нижчими за собівартість національних переробників. Імпорт сиру та молока з ЄС до Угорщини різко зріс у 2023 році.

Місцеві фермери стикаються з падінням закупівельних цін, які на 32% нижче рівня січня 2023 року і на 17% нижче порівняно до жовтня 2022 року. На внутрішньому ринку існують надлишки молока на фоні скорочення споживання молочних продуктів в домогосподарствах. Для подолання кризи угорська молочна промисловість потребувала державної допомоги. Угорські молочні компанії отримали кілька траншів субсидій, які можуть допомогти їм подолати нестабільні часи.

Уряд Угорщини перерахував молочарям субсидії в розмірі 39,2 млн євро протягом останніх тижнів, на додаток до 23,2 млн євро, перерахованих на їх рахунки у вересні. В жовтні-листопаді 2023 року ЄС виділив Угорщині 21 млн євро в якості допомоги. Фінансова допомога може вплинути на розвиток 3,6 тис. підприємств по всій країні. Міністр сільського господарства Угорщини Жолт Фельдман повідомив, що грошова підтримка не є єдиним інструментом, покликаним допомогти молочному бізнесу. Крім того, фермери мають право на пільгові кредити з субсидованими відсотковими ставками в рамках програми Agrár Széchenyi Kártya.

Джерело: avm-ua.org

Перегляди: 37
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/yes-dopomagaye-ugorshhyni-podolaty-molochnu-kryzu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати