ЄС готує 18-й пакет санкцій проти рф: що відомо про нові обмеження

Європейський Союз розпочав роботу над 18-м пакетом санкцій, спрямованим проти росії. Керівництво ЄС підкреслює, що головна мета цих заходів — примусити російського диктатора володимира путіна погодитися на мир в Україні. Однак у дипломатичних колах визнають, що узгодження нових обмежень між 27 державами-членами блоку стає дедалі складнішим процесом.
Про це розповідає AgroReview
Основні положення нового пакета санкцій
Ініціатива щодо підготовки 18-го пакета санкцій належить президентці Європейської комісії Урсулі фон дер Ляєн, яка зазначила: «Настав час посилити тиск – доти, доки і Путін не буде готовий до миру. Тому ми працюємо над 18-м пакетом санкцій».
Згідно з інформацією, новий пакет обмежень передбачає включення до списку російських газопроводів «Північний потік-1» і «Північний потік-2», посилення санкцій проти тіньового флоту рф, зниження цінової стелі на російську нафту та введення нових обмежень для російського фінансового сектору. Водночас дипломати наголошують, що досягти консенсусу з цих питань стає все важче, а масштабні санкції потребують підтримки зі сторони США.
Запровадження нового пакета та плани ЄС
На даний момент у Європейському Союзі триває підготовка до впровадження 17-го пакета санкцій проти росії. Прийняття цього пакета очікується на найближчій зустрічі Ради ЄС, яка відбудеться 20 травня. Нові обмеження, як очікується, торкнуться майже 200 танкерів тіньового флоту росії, а також 75 осіб та організацій, дотичних до військово-промислового комплексу країни-агресора.
Серед інших можливих заходів — заборона на експорт до росії хімікатів, які можуть бути використані у виробництві ракет, а також введення санкцій проти іноземних компаній, що постачають москві військову продукцію.
“Настав час посилити тиск – доти, доки і Путін не буде готовий до миру. Тому ми працюємо над 18-м пакетом санкцій”.
Таким чином, ЄС продовжує послідовну політику посилення санкційного тиску на рф, акцентуючи увагу на питаннях енергетики, фінансового сектора та оборонної промисловості.