ЄС має субсидувати транзит українського зерна і продовжити заборону на його імпорт до прифронтових країн – єврокомісар

ЄС має субсидувати транзит українського зерна і продовжити заборону на його імпорт до прифронтових країн – єврокомісар
Фото: з відкритих джерел

Вирішенням проблеми українського зерна має стати продовження заборони на його імпорт до п’яти європейських прифронтових країн до кінця 2023 року і транзитні субсидії Європейського Союзу, заявив єврокомісар із сільського господарства Януш Войцеховський в ефірі Польського радіо.

Войцеховський запропонував, щоб ЄС профінансував у рамках своєї допомоги Україні транспортування зерна до призначених портів, звідки зерно відправлять до Африки та Азії.

“Моє завдання – переконати Єврокомісію і країни-члени в тому, що, по-перше, ЄС має субсидувати транзит зерна з України до портів і третіх країн, а по-друге, він має поширити заборону на імпорт на ці п’ять країн, включно з Польщею, принаймні до кінця року”, – сказав він.

Комісар ЄС додав, що імпорт зернових з України до прикордонних країн також є “шкідливим рішенням” для українських аграріїв.

“Це багато в чому спекулятивна торгівля: використовується той факт, що в розідраній війною Україні низькі ціни, і деякі люди намагаються на цьому заробити. (…) Тому треба блокувати прикордонну торгівлю, як зараз, і допомагати Україні в транзиті, тому що це солідарність на глобальному рівні, тому що є країни, які дуже потребують українського зерна”, – наголосив Войцеховський.

Єврокомісар нагадав, що перевезення зерна з України через Польщу не окупається. Традиційними ринками збуту українського зерна, за його словами, були Індонезія, Єгипет і дорога в ці країни не пролягала через Польщу. Якби Чорне море було відкрите, як до війни, не було б експортного тиску на Польщу. Коли Чорне море заблоковане, необхідно знайти альтернативні маршрути, зазначив Войцеховський.

Він додав, що Україна має експортувати близько 4 млн тонн зерна на місяць. ЄС, наголосив він, у змозі здійснити транзит такої кількості зерна в порти, але “для цього потрібні кошти”.

Єврокомісія 5 червня дала згоду на продовження до 15 вересня обмежень експорту пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику з України до Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії та Словаччини. “Обмеження не означають заборони на транзит цих товарів через Болгарію, Угорщину, Польщу, Румунію та Словаччину”, – йшлося в документі, підписаному главою ЄК Урсулою фон дер Ляєн.

Джерело: interfax.com.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/yes-maye-subsyduvaty-tranzyt-ukrayinskogo-zerna-i-prodovzhyty-zaboronu-na-jogo-import-do-pryfrontovyh-krayin-yevrokomisar
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  23 Вересня

  Зернова суперечка – перша, але не остання економічна дискусія при вступі України до ЄС, – міністр АПК

  Сівалка Väderstad Proceed V стане доступною для замовлення наприкінці 2024 року

  Українські аграрії зібрали вже 37,4 млн тонн нового врожаю

  Польща не скасує ембарго на зерно, поки не буде спільного рішення з Україною

  22 Вересня

  Понад 32 млрд гривень отримали аграрії з початку року за програмою «Доступні кредити 5-7-9»

  На олії з мікробів смажатимуть котлети та картоплю фрі — краще для екології та здоров’я

  Єгипет замість російської пшениці планує придбати французьку та болгарську 

  Три судна рухаються до українських морських портів: їх завантажать зерном

  Молочні асоціації України й Польщі закликали уряди до конструктивного діалогу

  Накопичення вагонів у напрямку західних прикордонних переходів зросло до 11 тисяч

  БІЛЬШЕ НОВИН