Tempo950x100

Tempo300x100

ЄС відхилив ініціативу Польщі про повернення мита на експорт агропродукції з України

ЄС відхилив ініціативу Польщі про повернення мита на експорт агропродукції з України
Фото: з відкритих джерел

Європейська комісія відмовилася повернути імпортні мита на українське зерно, про що просили Болгарія, Польща, Румунія, Словаччина й Угорщина Болгарія, Польща, Румунія, Словаччина та Угорщина вимагають у Єврокомісії повернути мито на українське зерно.

Про це повідомив міністр сільського господарства Чеслав Сєкерський для Business Insider.

За його словами, відкриття європейського ринку для агропродукції з України може в майбутньому «повністю дестабілізувати» як і польський, так і європейський ринки.

Тому міністр пропонує інші ідеї для захисту польського ринку, зокрема ліцензування продуктів, які надходять до Польщі, і створення польсько-українських технічних груп, які нормалізуватимуть торгові відносини.

Водночас Чеслав Сєкерський хоче, аби в постанові Європейської комісії про продовження безмитної торгівлі з Україною до червня 2025 року було положення, що дозволяє «регіональні захисні заходи».

А в чому проблема?

Після початку повномасштабної війни Євросоюз скасував усі тарифи та квоти на транзит українського зерна. Фермери з Польщі, Румунії, Угорщини, Болгарії та Словаччини втратили сотні мільйонів євро через наплив українського зерна на їхні ринки. Потім країни почали забороняти імпорт українського зерна, а Європейська комісія виділяла кошти європейським фермерам.

З 2 травня і до 15 вересня 2023 року Європейська комісія офіційно заборонила імпорт пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику з України до Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії та Словаччини. Водночас через їхню територію був транзит української продукції.

Джерело: babel.ua

Перегляди: 23
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/yes-vidhylyv-inicziatyvu-polshhi-pro-povernennya-myta-na-eksport-agroprodukcziyi-z-ukrayiny
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
1
Нічого сказати