ЄС зменшив експорт і збільшив імпорт пшениці, але різко скоротив імпорт кукурудзи

ЄС зменшив експорт і збільшив імпорт пшениці, але різко скоротив імпорт кукурудзи
Фото: з відкритих джерел

За даними Єврокомісії, з початку 2023/24 МГ до 11 червня країни ЄС експортували лише 42,6 млн тонн зерна, що на 4% менше порівняно з відповідним періодом попереднього сезону. Імпорт становив 31,5 млн тонн зерна, що на 19% менше, ніж у минулому сезоні через значне скорочення імпорту кукурудзи.

Протягом зазначеного періоду експорт м’якої пшениці з ЄС склав 28,76 млн тонн, що на 5% менше, ніж торік. Експорт твердої пшениці зріс на 2% до 733,7 тис. тонн, експорт ячменю знизився на 12% до 5,55 млн тонн, а експорт кукурудзи виріс на 12% до 3,62 млн тонн. Варто зазначити, що в червневому прогнозі USDA залишив прогноз експорту пшениці з ЄС на рівні 37 млн тонн, що не зовсім відповідає динаміці експорту за місяць до кінця сезону.

Імпорт м’якої пшениці в країни Євросоюзу в поточному сезоні збільшився на 4%, до 9,09 млн тонн, твердої пшениці – на 30%, до 2,41 млн тонн. Це пов’язано з різким зростанням закупівель з РФ через введення загороджувальних імпортних мит на російське зерно для поставок в ЄС з 1 липня та збільшенням закупівель твердої пшениці з РФ. Водночас закупівлі ячменю зменшилися на 8%, до 1,83 млн тонн, кукурудзи – на 31%, до 17,5 млн тонн. Відзначимо, що USDA також оптимістичніше оцінює імпорт кукурудзи в 21 млн тонн проти 23,2 млн тонн у попередньому сезоні.

Ключовим постачальником більшості з зазначених культур до країн ЄС у поточному сезоні залишається Україна. Зокрема, українська м’яка пшениця в 2023/2024 МГ забезпечила 71% усього європейського імпорту (6,4 млн тонн), кукурудзи – 68% (12 млн тонн), ячменю – 44% (0,8 млн тонн). Основним постачальником твердої пшениці є Туреччина – 0,7 млн тонн (30%) та РФ – 441,7 тис. тонн. З Росії в ЄС також ввезено 340,8 тис. тонн м’якої пшениці, 312,1 тис. тонн кукурудзи, 182,9 тис. тонн жита, 59,1 тис. тонн ячменю та 2,8 тис. тонн сорго.

Збільшення споживання пшениці на корм у сезоні 2023/24 стало причиною скорочення імпорту кукурудзи, але в новому сезоні зростання цін на пшеницю призведе до збільшення споживання кукурудзи на корм на фоні прогнозу зростання виробництва кукурудзи в ЄС у новому сезоні.

Джерело: graintrade.com.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/yes-zmenshyv-eksport-i-zbilshyv-import-pshenyczi-ale-rizko-skorotyv-import-kukurudzy
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    28 Вересня

    В Україні продовжують зростати закупівельні ціни на молоко

    В МінАПК відзвітували, скільки гречки, соняшнику та кукурудзи вже зібрано

    Якісніше перемішування та мульчування завдяки ножовим дискам CrossCutter

    Огірки в Україні вже вдвічі дорожчі, ніж рік тому

    27 Вересня

    Допомога аграріям з прифронтових територій важлива для відновлення і розвитку сільської місцевості та забезпечення внутрішньої продовольчої безпеки

    Хліб з поживністю м’яса: пекарі експериментують з інноваційним борошном

    У США запрацювала перша у світі вертикальна ферма для вирощування ягід у промислових масштабах

    Закупівельні ціни на ячмінь в Україні виросли, але залишаються нижчими, ніж ціни на кукурудзу та фуражну пшеницю

    До портів Великої Одеси прямує понад 5 тис. вагонів із зерном

    Першу організацію водокористувачів створили на Чернігівщині

    БІЛЬШЕ НОВИН