Єврокомісія блокує допомогу фермерам через тиск Києва — польські ЗМІ

Єврокомісія блокує допомогу фермерам через тиск Києва — польські ЗМІ
Фото: з відкритих джерел

Польські ЗМІ заявляють, що президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн під тиском Києва гальмує виділення допомоги фермерам Євросоюзу, аргументуючи це тим, що Польща ускладнює транзит українського збіжжя.

Про це пише польське видання RMF FM.

Рішення ЄС щодо виділення 40 млн євро польським фермерам під питанням. Незважаючи на попередні заяви, немає впевненості, що країни ЄС проголосують за розподіл 100 млн євро компенсації у зв’язку з надмірним імпортом з України між п’ятьма країнами-сусідами України (для Польщі, Угорщини, Болгарії, Румунії та Словаччини).

Ухвалити рішення мали вже цього понеділка, оскільки єврокомісар з питань сільського господарства Януш Войцеховський зумів спочатку переконати 13 країн, які мали застереження щодо ідеї допомоги ЄС виключно для п’яти країн-сусідів України, запропонувавши їм 330 млн євро, в тому числі у зв’язку з посухою.

Однак, за неофіційними даними RMF FM, питання знову відкладається. Цього разу справу нібито блокує голова ЄК Урсула фон дер Ляєн, яка вважає, що Польща перешкоджає транзиту українських сільськогосподарських товарів.

На главу ЄК нібито тисне Київ, який стверджує, що «Польща блокує кордон».

«Є телефонні дзвінки з Києва на найвищому рівні і скарги на перешкоджання транзиту з боку Польщі», — повідомив співрозмовник в ЄК.

Джерело: Latifundist.com

Перегляди: 9
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/yevrokomisiya-blokuye-dopomogu-fermeram-cherez-tysk-kyyeva-polski-zmi
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати