Єврокомісія створила бізнес-платформу для вивезення українського зерна

Єврокомісія створила бізнес-платформу для вивезення українського зерна
Фото: з відкритих джерел

Єврокомісія продовжує шукати найефективніші способи вивезення заблокованого росією в українських портах зерна сухопутними шляхами і створила бізнес-платформу для контактів представників європейської логістики з українськими зернотрейдерами.

Про це заявив речник Єврокомісії з питань транспорту Адальбер Янз на брифінгу у Брюсселі, повідомляє Укрінформ.

«Щоб спростити вивезення зерна, Єврокомісія започаткувала сьогодні новий інструмент в межах Європейської мережі підприємств, що дозволяє поєднувати зусилля бізнесу в ЄС та в Україні. Він спрямований на створення нового партнерства між європейськими компаніями, що пропонують транспортні або складські рішення, та українськими зернотрейдерів, які шукають європейських партнерів з логістики», – сказав речник.

Він пояснив, що в країнах ЄС створені контактні пункти, де представники європейської логістики зможуть розв’язувати організаційні питання з українськими партнерами за принципом одного вікна.

«Країни ЄС також вживають заходів для прискорення процедур у пунктах перетину кордонів. Європейська комісія готує угоди у сфері дорожнього транспорту між ЄС, з одного боку, і з Україною та Молдовою – з іншого», – додав Янз.

За його словами, продовження європейського транспортного коридору TEN-T в Україну не лише поліпшить сполучення між Євросоюзом і Україною, а й підготує ґрунт для майбутньої роботи з відновлення країни, сприятиме зближенню між ЄС і Україною.

При цьому ЄС вітає зусилля в межах ООН з розблокування шляхів морського сполучення для вивезення українського врожаю традиційними морськими шляхами з українських портів, додав речник ЄК.

Зазначимо, що проблема розблокування морського експорту України через загрози всесвітнього голоду перебуває у фокусі уваги світових лідерів, залишаючись невирішеною, вже понад два місяці.

Україна при цьому наполягає на тому, що росія має негайно розблокувати українські порти, припинити обстріл прибережних міст, відвести військово-морський флот на відстань, яка запобігатиме нападу на торгові судна, і не створювати перешкод для міжнародної навігації.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/yevrokomisiya-stvoryla-biznes-platformu-dlya-vyvezennya-ukrayinskogo-zerna
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати