Європейські виробники добрив б’ють на сполох через великий імпорт з рф

Європейські виробники добрив б’ють на сполох через великий імпорт з рф
Фото: з відкритих джерел

Європейські виробники добрив стурбовані великим імпортом з росії. За даними Євростату, приблизно третина імпорту карбаміду до Європейського Союзу припадає на цю країну, а торішні обсяги були близькими до рекордних, пише Bloomberg.

“Для Європи існує реальний ризик стати залежною від дешевих російських карбамідних добрив. З погляду європейської продовольчої безпеки це жахливо”, – заявив генеральний директор Fertilizers Europe Антуан Ходжа.

Європейські виробники добрив б'ють на сполох через великий імпорт з Росії

Галузева асоціація Fertilizers Europe вважає, що зростання імпорту з рф підриває зусилля з відновлення потужностей, які були призупинені два роки тому, а також підвищує ризик продовольчої безпеки Європи.

У розпал енергетичної кризи у 2022 році більшу частину виробництва добрив у Європі було зупинено, оскільки вторгнення рф в Україну обмежило постачання російського газу та збільшило виробничі витрати. Газ є ключовою сировиною для азотних добрив.

Ходжа вважає ситуацію “дуже небезпечною” для європейської промисловості, а також довгостроковим ризиком для фермерів континенту.

“Недобре залежати від будь-кого, особливо від росії. І водночас ці гроші підуть на фінансування війни, агресії”, – додав глава Fertilizers Europe.

Джерело: biz.liga.net

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/yevropejski-vyrobnyky-dobryv-byut-na-spoloh-cherez-velykyj-import-z-rf
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати