174499

Європейці підсіли на українське рибне філе

У січні-травні 2020 року Україна відправила на експорт 1,1 тис. тонн рибного філе та іншого м’яса риб на суму $7 млн

Про це повідомили у Державній митній службі.

Трійка найбільших покупців українського рибного філе та іншого м’яса риб протягом п’яти місяців цього року представлена країнами Євросоюзу: Німеччина (40,7%), Данія (28,4%), Нідерланди (7,8%).

Імпорт рибного філе та м’яса риб в Україну в січні-травні цього року – на порядок вище –14,7 тис. тонн. А його вартість сягнула $29,6 млн.

Переважно продукцію купували в Норвегії (33,4%), Ісландії та В’єтнамі (по 17,5).

Джерело: AgroTimes

У сховищі "Судного дня" зберігається понад 2000 насіння з України

Свальбардське всесвітнє сховище насіння знаходиться на відстані 1125 км від Північного полюса, в місті Лонг’їр. Місце вибрано не випадково: тут відносно невелика ймовірність землетрусів, а клімат дозволяє без зайвих витрат підтримувати температуру -18 °C, необхідну для збереження насіння. Повідомляє The Epoch Times.

Тут зібрані зразки сільськогосподарських культур з усього світу, щоб у випадку нагальної необхідності можна було відновити їхні біологічні види.

Сховище «Судного дня» є своєрідною «страховкою» для інших банків під час непередбачених ситуацій, таких, як втрата їх фінансування, закриття, збої в роботі обладнання та ін. Кілька генетичних банків в Іраку й Афганістані через війну втратили зразки досить древнього насіння. ICARDA, банк насіння сільськогосподарських культур, адаптованих до посушливих умов, майже втратив свою колекцію, коли в Сирії спалахнула громадянська війна. На щастя, раніше він передав дублікати в сховище Свальбарда, тому зміг скористатися внеском і відновити зразки. Так що чекати глобальної катастрофи для визначення корисності подібних банків не доводиться.

У сейфі Шпіцбергена зберігається і 2633 зразки українського насіння, наданого харківським Національним центром генетичних ресурсів рослин України.

Джерело: greenpost.ua

Фінляндія для збору врожаю залучить близько 9 тисяч українців

Цього року Фінляндія планує залучити до збору врожаю близько дев'яти тисяч українських працівників. Про це повідомив представник Міграційної служби Фінляндії Туулі Хухтилайнен в коментарі "РИА Новости".

"Всього Фінляндія видала 8,7 тисячі дозволів на сезонну роботу в 2020 році, в основному громадянам України", - повідомили в міграційному відомстві Фінляндії.

У 2020 році на посадці і збір урожаю у Фінляндії будуть зайняті в основному українські заробітчани.

Жителі України для поїздки до Фінляндії на сільськогосподарські роботи можуть отримати спеціальну візу в дипломатичних представництвах цієї країни. Такий документ дає право перебувати в Фінляндії не більше 90 днів в півріччі. Якщо іноземець планує працювати більше цього часу, то в міграційному відомстві йому видають дозвіл на роботу.

Джерело: 112.ua

Через паводки на Західній Україні подорожчають овочі

Про це в коментарі ГолосUA повідомив економіст Олег Пендзин.

«Зараз ціни на овочі (зокрема, моркву, картоплю і капусту) падають. І так буде тривати десь до середини серпня. Проте, вся західна Україна зараз зайнята і картопляні поля під водою. Крім того, були проблеми з посадками в центральних і східних областях у зв'язку з карантином», - заявив економіст.

За його словами, з цієї причини буде дефіцит картоплі і, як наслідок, вона істотно подорожчає.

«В принципі це стосується і інших овочів через затоплення на Західній Україні», - зазначив Пендзин.

Експерти розповіли про важливість забезпеченості кукурудзи цинком

Всі, хто вирощує кукурудзу, знають: ця культура потребує посиленого мінерального живлення. Особливо від 3 листка до викидання волоті – адже повна забезпеченість комплексом макро-, мезо- та мікроелементів сприяє повноцінному росту та розвитку і, як наслідок, розкриттю генетичного потенціалу врожайності культури. 

«Зважаючи на сприятливі гідротермічні умови, кукурудза наразі розвивається досить стрімко: представники нашої агрономічної служби по всій Україні відзначають, що вона знаходиться переважно у фазі 9-10 листків, а подекуди – 11-12 листків і через нетривалий час буде викидати волоть, – розповідає керівник агрономічного департаменту «UKRAVIT» Олександр Мигловець. – І сьогодні дуже важливо забезпечити кукурудзу усіма необхідними елементами живлення, зокрема й цинком. Адже цей елемент активує велику кількість ферментативних реакцій, бере участь у продукуванні хлорофілу, впливає на репродуктивні процеси, метаболізм вуглеводів, фосфатів і протеїнів, а також є кофактором синтезу ауксинів. Крім того, він відповідає за стійкість рослин до патогенів та різного роду стресів».

Читайте також: Контролюємо хвороби соняшника в умовах сезону – 2020

Однак, відзначає Олександр, отримати цинк із ґрунту в достатній кількості кукурудза повноцінно не може. Згідно із дослідженнями «Інституту здоров’я рослин», підвищений вміст цього елемента спостерігається лише на Закарпатті. Дещо менше цинком забезпечені Львівська та Вінницька області. А от на решті територій України показники або низькі, або дуже низькі. Тому він рекомендує позакоренево підживити свої посіви концентрованим легкозасвоюваним добривом, що містить цинк у хелатній формі, Авангард Цинк (цинк (Zn) – 100 г/л, азот (N) – 65 г/л; цинк хелатований (комплексований) ЕДТА). Основна мета даного технологічного прийому – покращити живлення культури цинком, стимулювати формування генетаративних органів, знизити вплив негативних зовнішніх чинників і підвищити якісні показники майбутнього врожаю. 

Авангард Цинк ліквідовує нестачу цинку у культурних рослин і сприяє засвоєнню ними таких важливих елементів, як кальцій та магній. Препарат покращує процеси цвітіння та запліднення квіток, а також поліпшує врожайність та якість товарної продукції – підвищує вміст цукрів, крохмалю, білка. Крім того, він покращує посухостійкість рослин кукурудзи та їх стійкість до хвороб, що дуже актуально в мінливих умовах літнього вегетаційного сезону – 2020. 

Довідка: UKRAVIT  – найбільша агрохімічна українська компанія, яка виробляє понад 140 препаратів: ЗЗР, добрива з мікроелементами, засоби для знищення гризунів та побутових комах. До складу корпорації входить «Фабрика агрохімікатів» (м. Черкаси).

З питань продажу та співпраці звертатися:

ТОВ «Укравіт Агро», м.Київ, пр-т Перемоги 42.

Гаряча лінія: 0 800 301 401

 

 

Як зібрати 10 тонн фундука з гектара?

Технологія інтенсивного вирощування дозволяє економити площу, майже повністю механізувати виробництво та ефективно використовувати систему зрошення. Про це в коментарі GreenPost повідомив віцепрезидент «Української горіхової асоціації» Василь Бабанський.

Як розповів експерт, за допомогою європейської технології вирощування фундука, яка вже запатентована в Україні, господар, маючи у власності лише 1-2 га землі, може налагодити сімейний бізнес. При цьому не потрібно витрачати додаткові кошти на залучення робочої сили. За словами пана Бабанського, потрібно мати невелику ділянку землі та кількох членів сім’ї та цього достатньо, аби розпочати власну справу.

«Інтенсивна технологія вирощування дозволяє на 1 га землі висадити до 5 тис. саджанців фундука. Тоді як за традиційною технологією на цій прощі можна посадити лише 500 саджанців. Ефективніше використовується кожен квадратний метр землі, що має вагоме значення для малого та середнього бізнесу, з невеликим земельним банком», - наголосив він.

Якщо ж говорити про промислові насадження фундука, то це теж дуже ефективно, каже експерт, бо коефіцієнт використання землі 1/10.

«Якщо сьогодні посадимо 1 га фундука за інтенсивною технологією вирощування – це до 5 тис. саджанців на 1 га, тобто до 10 га за традиційною технологією 5/4. Таким чином скорочується площа земельних ділянок для закладання садів, а з іншого боку з цього 1 га, як показує європейський досвід, можна зібрати до 10 т горіхів фундука» - розповів Василь Бабанський.

За його словами, такий спосіб господарювання суттєво скорочує витрати. Якщо говоримо про крапельне зрошення, то його організувати на 1 га землі простіше, ніж на 10 га. Це дає можливість основні технологічні процеси повністю механізувати – від посадки саду до збирання врожаю.