182818
178171

Юрій Косюк продає дві яхти, щоб погасити борг перед МХП – Forbes

Про це повідомляє Forbes.

Garson у січні 2021 року знайшов нового власника, імʼя якого не розголошується.

Обидва судна побудовані в 2012 році. Яхта Косюка – плавуча пʼятипалубна вілла з вертолітним майданчиком. Вона може прийняти на борт 10 гостей і 30 членів екіпажу. 

Велика яхта Косюка завжди ходила в супроводі Garсon. Завданням Garсon було першим знаходити найкращі бухти, причали, стоянки і добиратися до них раніше основного судна.
МХП не коментує продаж яхт. "Ми поважаємо особисте і сімейне життя Юрія Косюка і всіх співробітників, — відповіла спікер МХП Ірина Ванникова. — Нам невідомі подробиці приватного життя і ми не отримували дозвіл на поширення подібної інформації в ЗМІ".

Як пише видання, продаж "Туза" допоможе Косюку погасити борг перед власною компанією. У 2019 рада директорів МХП видала компанії Косюка WTI Trading Limited, яка володіє 59,7% акцій МХП, кредитну лінію до 80 млн доларів. 

Протягом двох років Косюк брав різні суми в борг і частково погашав кредит, щоб не вийти за кредитний ліміт. За два роки він виплатив МХП 27,3 млн доларів. Решту 67,4 млн доларів засновник МХП має повернути до грудня 2021 року.

 

МХП не коментує цю тему, обмежуючись посиланням на те, що всі операції з повʼязаними особами в компанії здійснюють відповідно до затвердженої політики. 

"Ми розкриваємо всю інформацію з повʼязаними особами, як вимагає законодавство та правила Лондонської фондової біржі, — каже Ванникова. — Додаткові відомості про господарські операції компанії ми вважаємо конфіденційною інформацією".

Джерело: Економічна правдаВ Україні почнуть продавати хлібокомбінати: які підприємства підуть з молотка

Про це повідомив заступник голови Фонду Тарас Єлейко під час засідання Комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики, пише RegioNews.

"До Фонду були передані 7 КХП, 3 з яких - такі, що не працюють, 4 – такі, що працюють. Загальна потужність зберігання-634 тис. тонн, це близько 1% потужності всіх елеваторів, які є в Україні", – сказав він.

Серед хлібокомбінатів, які підлягають приватизації - Новопокровський (Харківська область), Неполоковецький (Чернівецька обл.), Дунаєвецький (Хмельницька обл.), Радивилівський (Рівненська обл.).

Серед тих, що не працюють - Полтавський, Івано-Франківський та Ніжинський, майно яких повністю заарештовано.

Нагадаємо, онлайн-аукціон з приватизації єдиного майнового комплексу ДП "Дунаєвецький комбінат хлібопродуктів" в Хмельницькій області відбудеться 7 травня.Уряд розширив державну підтримку аграріїв на 2021 рік

7 квітня на засіданні Уряду прийнято постанову, яка розширює державну підтримку сільгоспвиробників на 2021 рік, доповнивши її шістьма новими програмами. Таке рішення прийнято в рамках реалізації Закону України щодо функціонування Державного аграрного реєстру та удосконалення державної підтримки аграріїв.

«У тісному діалозі з аграрними асоціаціями та бізнесом ми напрацювали нові механізми підтримки, які допоможуть вирішувати актуальні проблеми аграріїв. Це такі як, наприклад, посуха, високі ризики, низька оборотність коштів, низька рентабельність вирощування певних культур. Нові програми дозволять забезпечити стабільність діяльності аграріїв та збільшення виробництва. Це, в свою чергу, покращить продовольчу безпеку держави та доступність товарів для кінцевого споживача», - прокоментував міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Серед нових програм підтримки АПК:

державна підтримка страхування сільськогосподарської продукції;

відшкодування втрат від пошкодження посівів сільськогосподарських культур внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру;

державна підтримка сільгоспвиробників, які використовують меліоровані землі;

державна підтримка виробників органічної сільськогосподарської продукції;

державна підтримка виробників картоплі;

державна підтримка сільгоспвиробників шляхом виділення бюджетних субсидій з розрахунку на одиницю оброблюваних угідь (гречка).

«Держава компенсує аграріям втрати, які вони понесли минулого року внаслідок надзвичайних погодних умов. Також для подальшого убезпечення виробників від можливих фінансових втрат ми запроваджуємо агрострахування. Плюс додаємо програми, які направлені на посилення галузевого виробництва, зокрема, гречки та картоплі, для насичення внутрішнього ринку продукцією власного виробництва та стабілізації цінової ситуації в країні», - додав міністр Ігор Петрашко.На Луганщині створять агрологістичний хаб

Відповідний меморандум підписали Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України і Старобільська міська рада, йдеться в повідомленні Луганської ОДА.

Як наголошується, проектом передбачено залучення інвестицій для відновлення сільського господарства через реалізацію окремих сільськогосподарських субпроектів, спрямованих на ліквідацію наслідків військових дій для агропромислової галузі на території Луганської області, підконтрольної уряду України.

Уточнюється, що проект профінансує Міжнародний банк реконструкції та розвитку (МБРР).

Власником агрологістичного хабу буде Старобільська громада. Розглядаються під розміщення агрохабу чотири земельні ділянки.

Оскільки основна ставка робиться на розвиток малого агробізнесу, найближчим часом буде встановлено число жителів громади, що володіють земельними ділянками до 500 га, а також протягом трьох тижнів буде проведена інвентаризація та аналіз виробленої ними продукції.

Джерело: agroportal.uaЦифра дня: за 5 років імпорт оливкової олії в Україну зріс в 3 рази

В 2020 році було імпортовано 3,8 тис. т оливкової олії, що на 56% перевищує показник попереднього року. Основними постачальниками оливкової олії в Україну є Італія, Іспанія та Греція, на частку яких приходиться 85% всіх поставок. Дані країни є і виробниками оливкової олії, повідомляє прес-служба УКАБ.

Виробництвом оливкової олії займається лише 35 країн світу. При цьому, найбільшим виробником є Іспанія, на частку якої припадає 50% світового обсягу виробництва даного продукту. Далі слідують Греція, Туніс та Італія. Варто відмітити, що світові обсяги виробництва оливкової олії в 5 разів менші в порівнянні з соняшниковою.

“Хоча оливкова олія набирає все більшої популярності в Україні, однак її частка в загальному фонді споживання олій різних видів займає не більше 7-8%. Витиснути не менш корисну соняшникову олію, що більш характерна для української кухні, оливковій олії не вдасться, в першу чергу, за рахунок більш високої ціни. Навіть на фоні ціни, що зросла, соняшникова олія залишається дешевшою в 2,5-3 рази в порівнянні з оливковою”, - коментує Світлана Литвин, аналітик УКАБ.

untitled-infogr_53630467Овочі борщового набору дешевшають

Про це пише AgroTimes.

Динаміка цін в столичних супермаркетах «Ашан», «Метро», «Новус» і «Варус» відставала від ринкової та була більш згладженою.

Так, середні ціни на картоплю в цих мережах в середині березня досягли максимуму – 12.24 грн/кг, але під впливом імпорту з країн Балтії та Польщі знизилися до нинішніх 11.22 грн/кг. Таким чином, за місяць картопля подешевшала на 15 коп/кг.

Пікові ціни на цибулю в магазинах спостерігалися також в середині минулого місяця – 6.41 грн/кг, але до сьогодні цей овоч подешевшав до 5.80. Від 7 березня цибуля подорожчала на 50 коп/кг. Цієї продукції у фермерів багато, але запаси якісної – незначні. Експорт цибулі – теж незначний. До того ж на ціну цибулі врожаю минулого року тисне зелена цибуля, пропозиція якої збільшується, а ціна – знижується.

Капуста від середини березня подешевшала на 59 коп/кг – до 5.07 грн/кг. Пропозиція якісної продукції тут також зменшується, а молода продукція – дешевшає.

Морква та буряк найдорожчими були в кінці березня. І за тиждень подешевшали: морква – на 66 коп/кг, – до 6.68 грн/кг; буряк – на 54 коп/кг – до 7.35 грн/кг.

 

 

Ваш вибір 'Подобається'.