Tempo950x100

Tempo300x100

З 1 січня агрохолдинги зможуть купувати сільгоспземлю. Міністр спрогнозував, як відреагують ціни

З 1 січня агрохолдинги зможуть купувати сільгоспземлю. Міністр спрогнозував, як відреагують ціни
Фото: з відкритих джерел

Міністр аграрної політики Микола Сольський вважає, що українська земля не подорожчає з 1 січня 2024 року. Про це пише«Главком».

Міністр Сольський переконаний, на ринку землі нічого не зміниться після того, як юридичні особи зможуть купувати угіддя сільськогосподарського призначення. «Ми знову чуємо казки про те, що агрохолдинги та іноземці все скуплять. Проте я впевнений, що з 2024 року нічого не зміниться. Бабця і дідусь в селі не сидять і не чекають, аби продати свою землю саме юрособам. Тобто відбувається пусте необґрунтоване накручування. До речі, пайовиків вчергове не питають, чого вони хочуть. Коли починають волати про мораль і різного роду красиві гасла, точно під цим мається на увазі щось інше. Ми ж не кажемо виробникам техніки чи добрив, що вони не сьогодні мають гроші отримати, а потім. А от бабці з дідусями з їхньою землею як 20 років чекали, так іще почекають», – каже очільник Мінагро.

Чиновник зазначає, нині в Україні важко обійти першочергове право викупу земельних ділянок сільськогосподарського призначення. Сольський переконаний, подібна ситуація буде й у наступному році.

Зокрема, 1 січня 2024 року стартує другий етап земельної реформи. З нового року купувати земельні ділянки сільськогосподарського призначення зможуть не тільки фізособи, як зараз, а й юридичні особи. Вони будуть обмежені певними рамками: одна юрособа не зможе претендувати більше, ніж на 10 тис. га, та має бути при цьому компанією виключно з українськими бенефіціарами.

Нагадаємо, що ці правила були прописані ще під час ухвалення законодавства про ринок землі. Фізособи отримали право купувати землю раніше – ще з 1 липня 2021 року з лімітом не більше 100 га. Відтермінування запуску на ринок великих гравців було компромісним заходом, а вихід на нього іноземців можливий лише за результатами національного референдуму.

Перегляди: 100
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/z-1-sichnya-agroholdyngy-zmozhut-kupuvaty-silgospzemlyu-ministr-sprognozuvav-yak-vidreaguyut-cziny
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати